fbpx
Przejdź do treści

Poznań wspiera in vitro – dofinansowanie do leczenia

Invimed Poznań
fot. 123rf.com

Już od dłuższego czasu nie możecie zajść w ciążę, a marzycie o dziecku? Zróbcie pierwszy krok ku spełnieniu tych marzeń. W klinice InviMed w Poznaniu otrzymacie do 5000 zł dofinansowania do in vitro – zostały ostatnie wolne miejsca!

Wszystkie pary z Poznania, które starają się o dziecko, a borykają się z niepłodnością, mogą skorzystać z dofinansowania do leczenia in vitro w poznańskiej klinice InviMed.

NAWET 5000 ZŁ DOFINANSOWANIA DO IN VITRO I 2000 ZŁ NA ADOPCJĘ ZARODKA

Program „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Poznania w latach 2021–24” obejmuje dofinansowanie ze środków publicznych miasta Poznania:

 • 5000 zł do procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie,
 • 2000 zł do procedury adopcji zarodka.

W RAMACH PROGRAMU BĘDĄ REALIZOWANE NASTĘPUJĄCE PROCEDURY:

 • zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie),
 • zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych od anonimowej dawczyni oraz procedura adopcji zarodka.

Parze przysługuje dofinansowanie do maksymalnie 3 zabiegów, pod warunkiem, że poprzednia dofinansowana procedura in vitro lub adopcji zarodka nie była skuteczna, czyli że nie urodziło się w jej wyniku dziecko.

ABY ZGŁOSIĆ SIĘ NA WIZYTĘ KWALIFIKUJĄCĄ DO PROGRAMU, WYSTARCZY

 • wypełnić formularz na stronie kliniki: www.invimed.pl/kontakt
 • lub zadzwonić pod numer infolinii InviMed: 500 900 888.

KTO MOŻE PRZYSTĄPIĆ DO PROGRAMU?

 • pary pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim – zgodnie z definicją dawstwa partnerskiego określoną w art. 2 ust. 1 pkt 8 Ustawy z dnia 25 czerwca 2015 roku o leczeniu niepłodności,
 • pary, w których wiek kobiety mieści się w przedziale 20–43 lata (wg rocznika urodzenia),
 • pary, które spełniają ustawowe warunki kwalifikacji i podjęcia leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, albo procedury dawstwa zarodka,
 • pary, które zamieszkują na terenie Poznania przez minimum 12 miesięcy przed dniem składania wniosku o dofinansowanie procedury przewidzianej w Programie,
 • pary, które składają zeznanie podatkowe i rozliczają się we właściwym dla miasta Poznania urzędzie skarbowym,
 • pary, które dotychczas nie uczestniczyły (lub uczestniczyły w co najwyżej dwóch) zabiegach zapłodnienia pozaustrojowego w ramach programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Poznania w latach 2017–2020”,
 • pary, które nie są beneficjentami podobnego programu, finansowanego ze środków publicznych.

Program oferuje nawet 5000 zł wsparcia do procedury IVF w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie.

Klinika InviMed w Poznaniu jest realizatorem programu „Leczenie niepłodności metodą
zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Poznania w latach 2021-24”.

Podstawą uczestnictwa w programie jest kwalifikacja medyczna.

Aby wziąć udział w programie, należy złożyć wniosek o dofinansowanie u realizatora programu, wraz z niezbędnymi dokumentami.

WAŻNA INFORMACJA!

Każde dofinansowanie wymaga osobnego wniosku.

Po spełnieniu wymogów formalnych oraz po uzyskaniu kwalifikacji medycznej, złożony w InviMed Poznań wniosek o dofinansowanie trafia do Urzędu Miasta Poznania.

Więcej informacji o programie dofinansowania in vitro dla mieszkańców Poznania w InviMed Poznań znajduje się na stronie kliniki:
www.invimed.pl/dofinansowanie-in-vitro-dla-mieszkancow-poznania-na-lata-2021-24

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!
Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.