fbpx
Przejdź do treści

Polka na liście 100 najbardziej inspirujących kobiet na świecie. Za lalkę-noworodka

Reborn Sugar Babies lalka dziecko Barbara Smolińska inspiracja
https://www.facebook.com/rebornsugarbabies

Barbara Smolińska stworzyła lalkę, pomagającą matkom w żałobie, które straciły swoje dziecko. Brytyjskie BBC ogłosiło Polkę jedną ze 100 najbardziej inspirujących kobiet na świecie.

Rzadko się zdarza, aby bizneswoman z Polski trafiała na prestiżową listę BBC. Dlatego warto poznać historię Barbary Smolińskiej, która była muzykiem, a zajmuje się… lalkami.

Reborn Sugar Babies

Była muzyk, z wykształceniem z zakresu kosmetologii. Gdy osiem lat temu Smolińska zaczynała przygodę z lalkami, z pewnością nie myślała o takim sukcesach. Jej ręcznie robione lalki Reborn Sugar Babies były wykorzystywane w filmach oraz do szkolenia lekarzy, pielęgniarek i położnych w placówkach medycznych. Fantomy pomagają także straumatyzowanyn matkom, które utraciły dziecko.

Chciałabym, aby ludzie stali się bardziej empatyczni, bardziej otwarci i tolerancyjni wobec tego, co inne, jak ma to miejsce w przypadku terapii lalkami reborn, która może pomóc tak wielu kobietom.

– mówiła dla BBC wyróżniona Polka.

Czym są lalki reborn?

Lalki reborn to ręcznie robione, ultrarealistyczne fantomy noworodków. Wykonane są z materiałów imitujących ludzką skórę i włosy. Ciężar jest podobny do naturalnego noworodka, artystka dba też o detale – znamiona, pieprzyki itp. Nie ma dwóch identycznych lalek.

By poczuć, jak terapeutyczna może być taka lala, trzeba po prostu zobaczyć ją na żywo i wziąć w ramiona. Gwarantuję, że od razu mimowolnie każdy zaczyna kołysać się z lalką tak, jakby usypiał czy uspokajał prawdziwego noworodka. Czysta magia — albo raczej odruch bezwarunkowy.

– wyjaśniała w mediach Smolińska.

Źródło: www.ohme.pl

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Piotr Celej

Dziennikarz od ponad dekady. Prywatnie miłośnik zdrowej kuchni, sportu i historii.