fbpx
Przejdź do treści

Poczuj się dobrze – troska dla ciała i umysłu

YOPE self-care
Fot. materiały prasowe YOPE

Czy istnieje przepis na dobre samopoczucie? Jak sprawić, aby – mimo obowiązków i natłoku spraw – cieszyć się dobrym nastrojem, energią i zdrowiem? Gotowej odpowiedzi nie ma, ale warto skorzystać ze sprawdzonych sposobów, które ukoją zmysły i dodadzą ciału witalności. Pomyśl o sobie ciepło, tak jak o kimś najbliższym. Bądź dla siebie czuła i troskliwa. Znajdź czas na relaks. To dobry początek, aby poczuć się dobrze.

CIAŁO I UMYSŁ

Nasze ciało i umysł stanowią jedność. To, jak siebie postrzegamy, jak o sobie myślimy, ma wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Podejmując wewnętrzny dialog ze sobą pamiętajmy, że emocje oddziałują także na nasze zdrowie fizyczne. Notorycznie tłumione prowadzą do odcięcia się od własnego ciała, powstawania blokad energetycznych i poważnych chorób. Te negatywne, jak lęk, złość czy żal, potrafią odebrać nam energię życiową, a także zwiększają ilość hormonów stresu, powodują napięcie ciała, a nawet ból. Im dłużej jesteśmy poddawani ich oddziaływaniu, tym nasz organizm staje się bardziej wyczerpany i osłabiony.

Dla dobrego samopoczucia potrzebujemy nie tylko prawidłowej diety, aktywności fizycznej i odpowiedniej ilości snu, ale także ciszy i spokoju. Chwile spędzone sam na sam ze sobą to czas, w którym należy oderwać się od świata zewnętrznego i od bodźców, które zagłuszają nasz wewnętrzny głos. Sposób, w jaki poświęcamy naszą uwagę najbliższym osobom, wysłuchujemy ich, pocieszamy i tulimy, zastosujmy także w stosunku do siebie. Bądźmy wyrozumiali, czuli i troskliwi. Dajmy sobie prawo do relaksu i wyciszenia – tak aby myśli swobodnie płynęły bez wskazanego kierunku. Tylko w ten sposób nasz organizm poczuje, że przyszła pora, aby zwolnić tempo.

YOPE self-care 4
Fot. materiały prasowe YOPE

CZAS NA RELAKS

Relaks to najlepszy sposób na odzyskanie równowagi ciała i umysłu. Stwarzając warunki, w których możemy się wyciszyć, dajemy naszemu organizmowi szansę na regenerację, pozbycie się nagromadzonych napięć, naprawienie szkód. Dla naszych nadmiernie stymulowanych zmysłów ukojeniem będzie ciepły dotyk i przyjemny, delikatny zapach. Poświęć kwadrans pod prysznicem, chwilę na powolne kremowanie dłoni lub wieczorny rytuał pielęgnacyjny, aby poczuć się tu i teraz, z pełnym poczuciem chwili, która właśnie trwa.

YOPE self-care 3
Fot. materiały prasowe YOPE

POCZUJ SIĘ DOBRZE Z YOPE

Rozpieszczające aromaty pozwolą Ci zatrzymać się i przywołać pozytywne emocje. Przyjemnie otulające kompozycje zapachowe stały się podstawą dla nowych linii pielęgnacyjnych YOPE. Seria Bez i wanilia to spełnienie marzeń wszystkich tych, którym wyraziście uwodzący zapach bzu, w połączeniu z kuszącą deserową nutą wanilii, przywodzi na myśl pierwsze ciepłe dni wiosny. Soczysta słodycz maliny i orzeźwiająca świeżość mandarynki, zamknięte w linii Mandarynka i malina, dodają energii i witalności, jaką czujesz podczas słonecznych letnich poranków. O rozkosznych leniwych popołudniach w ogrodzie przypomni słodko- wytrawny Rabarbar i róża.

W każdej z nowych linii zapachowych znajdziesz mydło w płynie, żel pod prysznic, balsam do ciała i krem do rąk. Delikatne formuły mydła do rąk i żelu pod prysznic mają neutralne pH i nie wysuszają skóry dłoni i ciała. Poświęć więc na odświeżającą kąpiel pod prysznicem tyle czasu, ile potrzebujesz. Zmyj z siebie całe napięcie i poczuj lekką świeżość. Następnie rozkosznie leniwymi ruchami nałóż balsam do ciała. Twoja skóra będzie Ci wdzięczna za tę troskę, bo receptura kremu jest bogata w odżywcze i wzmacniające oleje, takie jak: olej tsubaki, monoi, arganowy, z rokitnika, makadamia, a także masło murumuru.

Nie zapomnij o dłoniach– baza kremu do rąk to koktajl cennych składników, m.in. olejów o silnych właściwościach nawilżających: ze słodkich migdałów, baobabu i jojoby, masła shea, gliceryny roślinnej i pro-witaminy B5. Przeznacz na tę pielęgnację także krótkie chwile w ciągu dnia – kremowanie dłoni to doskonały pretekst na moment relaksu, a piękny zapach, który pozostanie na skórze, skutecznie wpłynie na poprawę nastroju.

Rozpieszczająca pielęgnacja YOPE to więcej niż tylko kosmetyki. To filozofia dobrego życia – z dbałością o siebie, bliskie osoby, społeczność wokół Ciebie, a także o zwierzęta, środowisko i planetę, na której żyjesz. To równowaga, która sprawia, że czujesz się naturalnie dobrze.

YOPE self-care 2
Fot. materiały prasowe YOPE

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!
Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.