fbpx
Przejdź do treści

Po 10 latach starań została mamą, a wszystko dzięki… siostrze!

Fot. Screen CBCnews

Po 10-ciu latach starań o dziecko, w końcu na świecie pojawiła się upragniona Eva Theresa Mae Lester. Dziewczynka jest córką Karen i Chrisa Lesterów, ale urodzić się mogła tylko dzięki pomocy siostry swojej mamy.

Trudna historia

Karen zaczęła starania o ciążę mając około 30 lat. Po niemal dekadzie byli z mężem bliscy rezygnacji: – Przez chwilę staraliśmy się na własną rękę, później podjęliśmy się leczenia w naszej okolicy, ale nie mieliśmy tutaj możliwości in vitro. Parę razy wyjeżdżaliśmy więc do Calgary i Ottawy, ale bez skutku – powiedziała w rozmowie z „CBCnews”.

Fizyczne, emocjonalnie, byłam po prostu wyczerpana i powiedziałam, że dłużej nie dam rady (…) Mieliśmy jeszcze trzy zarodki, więc moja siostra powiedziała, że to zrobi, że spróbuje – dodała Karen.

Lisa Richards zgodziła się tym samym na bycie surogatką. Jak mówi, była przekonana, że jej siostra wraz z partnerem będą dobrymi rodzicami i zasługują na to. Bardzo poruszyło ją także to, co widziała przez ostatnie 10 lat: – Widziałam jak się zmagają i przeżywają jedno załamanie za drugim – powiedziała.

Wiele wyzwań

Sama procedura nie była jednak łatwym i przyjemnym zwieńczeniem decyzji obu stron. Zarówno od Karen, Chrisa i Lisy wymagała poświęcenia. Z jednej strony przyjmowanie leków i kontrolowanie swojego stanu, z drugiej podróże do innego miasta, by móc implantować zarodki. Za pierwszym razem nie powiodło się, dopiero drugie podejście – kiedy zostały tylko dwa zarodki – zakończyło się sukcesem.

Co ważne, 37-letnia Lisa sama jest mamą dwójki dzieci. Jej syn ma 5 lat, a córka 2. Tym bardziej można wyobrazić sobie, jak duże było to wyzwanie dla całej rodziny. Jednak, jak powiedziała „nigdy nie czuła, jakby to była jej ciąża, albo jej dziecko”. Szczęśliwi rodzice są natomiast licealną miłością z 22-letnim stażem związku. Można tylko przypuszczać, jak wiele przez ten czas razem przeszli.

Surogacja to bardzo trudny temat poruszający wiele aspektów, od prawnych, przez psychologiczne, na medycznych kończąc. „8 rzeczy o surogacji, których nie wiesz” – sprawdź, co pisaliśmy w naszym portalu.

Źródło: CBCnews

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".