fbpx
Przejdź do treści

Piosenkarka Honey cierpi na PCOS

Obecnie PCOS staje się epidemią. Na zespół policystycznych jajników cierpią nawet nastolatki. Ostatnio o swoich problemach zdrowotnych opowiedziała także polska piosenkarka Honorata Skarbek.

Piosenkarka Honorata Skarbek, znana jako Honey na swoim blogu poinformowała, że cierpi na zespół policystycznych jajników. Jej podejrzenia wzbudziły wahania wagi.   Gwiazda zdecydowała się na leczenie i zapisała się na fachową terapię w klinice.

– Od pół roku leczę się, zażywając przeróżne hormony. Myślę, że to ma poważny wpływ na to, że moja waga stoi jak zaczarowana – napisała na swoim blogu.  

Konieczność dbania o aktywność fizyczną jest nieodłącznym elementem pracy w showbiznesie. Jednak PCOS nie sprzyja intensywnemu wysiłkowi. – Jeśli podejrzenia na temat mojej diagnozy okażą się prawdziwe, zbyt intensywny trening będzie stymulował procesy anaboliczne, co będzie skutkowało wzrostem wagi pod wpływem treningów zamiast zamierzonego spadku. Dodatkowo nadmierny wysiłek fizyczny może podbijać poziom kortyzolu, który także podbija insulinę – Honey napisała na swoim blogu.

Zdjęcie pochodzi z oficjalnego FP Honoraty Skarbek.

Weronika Tylicka

Źródło: Pudelek

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.