fbpx
Przejdź do treści

Piętno. Przełamując stygmat choroby psychicznej

Na świecie podejmowane są różnorodne inicjatywy, mające zwiększyć wiedzę na temat chorób i zaburzeń psychicznych. Niektóre z nich są lokalne, inne międzynarodowe. W lutym myślimy o osobach dotkniętych depresją, maj z kolei został w bieżącym roku ogłoszony w Stanach Zjednoczonych Miesiącem Zdrowia Psychicznego.

Jest potrzeba, żeby mówić o zdrowiu psychicznym; do zaburzeń i chorób przyznają się osoby znane, które osiągnęły sukces (na przykład Carrie Fisher, Stephen Fry), pozycję zawodową, czy też mają udane życie rodzinne.

Pomimo tego, że świadomość społeczna rośnie, nadal osoby, przyznające się do leczenia psychiatrycznego czy nawet psychoterapii narażają się na ostracyzm, niezrozumienie, czy nawet zwolnienie z pracy. Kampanie społeczne pokazują, jak ważny i rozpowszechniony jest problem zaburzeń psychicznych. Według różnych kryteriów i metodologii badań okazuje się, że nawet połowa z nas cierpi na różnego rodzaju trudności psychiczne na rożnych etapach życia. A jednak boimy się zaburzeń w życiu psychicznym, boimy się o siebie samych i o bliskich.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.