fbpx
Przejdź do treści

Pierwsze dzieci ze słupskiego programu leczenia niepłodności

Pierwsze dzieci ze słupskiego programu leczenia niepłodności
fot.Invicta

Dwoje dzieci urodziło się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Słupska w ramach miejskiego programu leczenia niepłodności. Kolejne radosne nowiny mogą pojawić się niebawem, bo następni pacjenci czekają na potwierdzenie wyników leczenia. Do tej pory w Słupsku ze wsparcia finansowego skorzystało już 11 par.

Start programu

Słupski program leczenia niepłodności wystartował w połowie 2018 roku. Na jego realizację miasto przeznaczyło 100 tys. złotych, co pozwała dofinansować do 20 zabiegów in vitro rocznie.

– Na przełomie czerwca i lipca urodziło się dwoje dzieci naszych pacjentek. To zdrowa dziewczynka i zdrowy chłopczyk – potwierdza z radością dr Agnieszka Januszkiewicz, ginekolog z Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA w Słupsku.

Rodzice obojga dzieci skorzystali ze słupskiego programu leczenia niepłodności. Dzięki temu, otrzymali wsparcie finansowe z Urzędu Miasta na wykonanie zabiegu in vitro.  Wysokość dotacji do jednej procedury wynosi około 5 tys. zł.

– Dla naszych pacjentów to ogromna pomoc. Przykładowo para, której urodziło się dziecko, leczyła się w naszej Klinice od dwóch lat. W tym czasie przeszli kilka zabiegów inseminacji, niestety bez skutku. Mimo wskazań do procedury in vitro, pacjenci ze względów finansowanych długo nie podejmowali decyzji o takim leczeniu. Teraz, jak widać, cieszą się z upragnionego i zdrowego maluszka  – mówi dr Januszkiewicz.

Program dofinansowania in vitro jest rozpisany do 2022 roku, co oznacza, że pary zmagające się z niepłodnością wciąż mogą się zapisywać. W związku z dużym zainteresowaniem pacjentów, do zespołu Kliniki dołączył nowy doświadczony specjalista, dr Izabela Wawrzyniak, która konsultuje pary z zaburzeniami płodności i pacjentki spodziewające się już potomstwa.

Warunki uczestnictwa w programie in vitro w Słupsku

Warunkiem uczestnictwa w programie jest zamieszkanie przynajmniej od roku w Słupsku,  zdiagnozowana niepłodność leczona przez minimum 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie lub istnienie bezpośrednich wskazań do zabiegu in vitro. Konieczne jest przejście kwalifikacji medycznej. W przeciwieństwie do  programów miejskich w innych miastach, w Słupsku nie wprowadzono ograniczenia wiekowego dla pacjentów. Program miejski skierowany jest do par (kobieta i mężczyzna).

Pacjenci, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji o programie w INVICTA mogą kontaktować się poprzez infolinię 58 58 58 800 lub odwiedzić stronę www.klinikainvicta.pl.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!
Autor

materiał prasowy

Materiały prasowe to teksty przesyłane przez podmioty zewnętrzne do publikacji w różnych mediach, informują o wydarzeniach, osiągnięciach, bywają zaproszeniami na spotkania.