fbpx
Przejdź do treści

Pierwsze dzieci 2021 już są – UNICEF przewidywał, że 1 stycznia urodzi się ich w Polsce niemal tysiąc!

pierwsze dzieci 2021
fot. 123rf.com

Na kilka dni przed końcem każdego roku UNICEF podaje wyliczenia, które przewidują, ile dzieci urodzi się 1 stycznia. Na obecny rok – 2021 – przewidziano, że w Polsce tego dnia urodzi się około 989 dzieci, zaś na całym świecie około 371 504.

Przewidywania na 2021

Prognozy mówiły też o tym, że pierwsze dziecko pojawi się w tym roku na Fidżi, zaś ostatnie urodzone 1 stycznia 2021 – w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, jeśli chodzi o nasz kraj, UNICEF (Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci) przewiduje, że maluchy, które pojawią się na świecie w tym roku, w większości mają szansę dożyć ponad 100 lat. Żeby jednak tak się stało, my – dorośli – musimy zadać o otaczającą nas rzeczywistość.

Jak powiedziała Henrietta Fore, dyrektorka generalna UNICEF: „Najmłodsi urodzeni w tym roku odziedziczą w przyszłości świat, o który powinniśmy zadbać już dziś. Uczyńmy zatem rok 2021 rokiem, w którym zaczniemy budować bardziej sprawiedliwy, bezpieczniejszy i zdrowszy świat dla dzieci” – jej słowa przytacza portal TVN24.

Pierwsze dzieci 2021

Pierwsze dziecko urodzone w każdym kolejnym roku jest ważnym wydarzeniem dla szpitala. Stąd też od rana media informują, o której, gdzie i jakiej płci są nowi mieszkańcy danych miast. Pierwszym dzieckiem urodzonym w Polsce w 2021 roku jest Hubert, który przyszedł na świat w Rudzie Śląskiej – urodził się o godzinie 0:03. Na pomorzu jako pierwszy również pojawił się chłopiec – urodził się w Gdańsku, 6 minut po północy. Jeśli zaś chodzi o Kraków, w tym roku jego pierwszą nową obywatelką okazała się być Rita. Dziewczynka urodziła się o godzinie 0:15 i ważyła 3690 g.

Na informację, ile dokładnie maluchów pojawiło się tego dnia w Polsce musimy jeszcze zaczekać. Czy UNICEF trafił ze swoimi przewidywaniami? Mamy nadzieję, że nie pomylił się przede wszystkim z predykcjami co do długości życia nowo narodzonych ludzi. Zadbajmy o otaczający nas świat, by rzeczywiście mogli w spokoju dożyć ponad setki!

Źródła: TVN24 / Wyborcza.pl / Dziennik Zachodni / Dziennik Bałtycki

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".