fbpx
Przejdź do treści

Rodzice pięcioraczków z Poznania: „Staraliśmy się rok”

Pięcioraczki z Poznania
Fot. Brajan Osiecki siepomaga.pl

W połowie stycznia w szpitalu ginekologiczno-położniczym w Poznaniu przyszły na świat pięcioraczki. O tym niezwykłym wydarzeniu mówiła cała Polska. Rodzice maluszków otrzymali ogromne wsparcie od władz miasta oraz fundacji. Zdradzili kilka szczegółów z prywatnego życia…

17 stycznia 2021 roku Hanna Sobolewska i Mikołaj Białecki z Gniezna zostali rodzicami pięcioraczków. Na świat przyszły cztery dziewczynki: Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria oraz chłopiec Maksymilian. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Jak to się zaczęło

Rodzice pięcioraczków pozwolili nam zajrzeć za kulisy swojego życia. Zdradzili, że poznali się 4 lata temu przez Internet. Od razu po zaręczynach rozpoczęli starania o powiększenie rodziny. Niestety nie było to takie proste… „Staraliśmy się rok” – powiedziała pani Hania. Efekt starań, jak widać, przewyższył ich oczekiwania!

„Najpierw ginekolog powiedział, że będą bliźniaki” powiedziała świeżo upieczona mama. Z każdą następną wizytą dzieci w jej brzuchu było… coraz więcej. „Doszło do tego, że baliśmy się, czy w trakcie porodu nie okaże się, że jest jednak sześcioro dzieci” – śmieją się teraz narzeczeni.

Ich słowa cytuje Super Express.

Pomoc dla rodziców pięcioraczków

Gnieźnieńscy urzędnicy zaoferowali rodzicom pięcioraczków pomoc – zatrudnienie opiekunki na okres 24 miesięcy, przekazanie działki pod budowę domu oraz wsparcie finansowe. Potrzeby przy piątce dzieci są jednak ogromne. Na portalu Się Pomaga ruszyła zbiórka na zakup samochodu dla rodziny oraz rehabilitację maluchów.

Rodzice miesiącami przygotowują się na przyjście jednego dziecka – my musimy to wszystko przygotować razy pięć. Nasze dzieci są wcześniakami, dlatego fizjoterapia jest im potrzebna praktycznie od momentu, kiedy opuszczą szpital. Potrzebujemy dla dzieci rehabilitacji, ale i samochodu dla 7 osób, którym bezpieczne zawieziemy je na badania lub zajęcia.

Wszystkie wydatki związane z dziećmi też musimy pomnożyć przez 5, dlatego będziemy ogromnie wdzięczni za Wasze wsparcie!” – tak piszą rodzice na stronie zbiórki.

Siedmioosobowy samochód – już jedzie!

Na apel rodziców nie pozostali obojętni przedstawiciele władz. Fundacja PKO Banku Polskiego oraz Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju obiecała wesprzeć rodziców i podarować im duże, rodzinne auto.

Rodzice pięcioraczków są przeszczęśliwi, że jeden kłopot właśnie spadł z ich barków. „Ten samochód dla nas bardzo dużo znaczy. Będziemy nim dojeżdżać do specjalistów i na rehabilitację” – mówią. A teraz marzą już tylko o tym, żeby być w domu z całą piątką.

Źródło: Super Express

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.