fbpx
Przejdź do treści

Pasja jest najważniejsza – także w medycynie!

Dr n. med. Mirosław Szlachcic o swojej miłości do książek, pasji tworzenia i sukcesach zawodowych. – fot. Canva

Często trafiając pod opiekę lekarzy tak naprawdę niewiele o nich wiemy. Zastanawiamy się kim są, czego dokonali, czym się interesują. O swojej miłości do książek, pasji tworzenia i sukcesach zawodowych na światową skalę opowiedział w rozmowie z nami dr n. med. Mirosław Szlachcic – ginekolog – endokrynolog, założyciel Centrum Medycznego Macierzyństwo w Krakowie.

Czy od zawsze chciał pan być lekarzem?

dr n. med. Mirosław Szlachcic: Chciałem być chirurgiem, co pasjonowało mnie już od liceum. Czytam bardzo dużo książek o historii medycyny. Moim idolem był Leonardo da Vinci, który można powiedzieć był pierwszym lekarzem, anatomem. Do dziś można się na nim wzorować. Jego prace były pionierskie, a często ryzykował dla nich życiem. W końcu do  średniowiecza włącznie nie można było w ogóle robić sekcji zwłok! Groziło za to spalenie na stosie.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.

Ekspert

Dr n. med. Mirosław Szlachcic

Twórca Centrum Medycznego Macierzyństwo, które jest częścią grupy The Fertility Partnership w Oxfordzie.
Początek kariery doktora to ukończone z wyróżnieniem studia na krakowskiej Akademii Medycznej oraz stypendium zagraniczne na North Western University w USA. Kolejnym etapem była obrona doktoratu z zakresu endokrynologii rozrodu. Od tego czasu doktor stale współpracuje z międzynarodowymi ekspertami. Szkolił się między innymi w klinikach leczenia niepłodności w Harvard University (Boston, USA), Klinika IVI (Madryt, Hiszpania), Klinika IVF Uniwersytetu Lubecka (Niemcy), Klinika Assuta IVF (Tel Awiw, Izrael). Jest także stałym gościem ogólnopolskich oraz światowych kongresów dotyczących niepłodności.

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".