fbpx
Przejdź do treści

Oswoić in vitro – relacja ze spotkania

We wtorek na warszawskim Mokotowie odbyło się spotkanie edukacyjno-informacyjne „Oswoić in vitro”. Gościem specjalnym była Anna Krawczak, autorka książki pt. „In vitro. Bez strachu, bez ideologii”, wieloletnia przewodnicząca Stowarzyszenia Na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji „Nasz Bocian”. Spotkanie poprowadziła Dorota Gawlikowska, psycholog z kliniki Invimed.

Spotkanie, choć dość kameralne obfitowało w wiele anegdot, historii par starających się o dziecko i komentarzy obecnej sytuacji społeczno-politycznej. Dorota Gawlikowska przytaczała najciekawsze fragmenty z książki Ani Krawczak, potwierdzając opisane historie własnym doświadczenie w pracy psychologa.

Tematami przewodnimi było samo macierzyństwo i jego rodzaje, przesuwanie własnych granic w leczeniu niepłodności, poszukiwanie wsparcia w tej batalii i adopcja. Po spotkaniu Ania Krawczak opowiedziała nam nieco więcej ze swoich obecnych działań. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu wideo (kliknij tutaj…).

Magazyn w wersji elektronicznej zawsze na e.chbr.pl

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.