fbpx
Przejdź do treści

Ostatnia prosta w głosowaniu na położne na medal

położna na medal
fot. materiały prasowe

Do 31 grudnia można oddawać głosy na położne nominowane w 7. edycji konkursu „Położna na medal”, który jest częścią ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej prowadzonej pod tą samą nazwą od 2014 roku. Głosować można na podstronie kampanii www.poloznanamedal.info/kandydatki.

Głosowanie trwa!

Konkurs ma na celu wyłonić trzy najlepsze położne w kraju oraz najlepsze położne w poszczególnych województwach. Ich nazwiska zostaną ogłoszone w pierwszych dniach stycznia. Na poszczególne kandydatki w plebiscycie mogą głosować nie tylko pacjentki i kobiety w ciąży, ale także ich rodziny. Organizatorzy konkursu – Akademia Malucha Alantan – podkreślają, że każda nominacja i każdy oddany głos to podziękowanie położnym za ich troskliwość, poświęcenie, empatię, a także za najwyższej próby profesjonalizm, wiedzę i doświadczenie.

To dla nas wszystkich, kobiet w ciąży, młodych matek i ich rodzin, dla nas położnych, dla białego personelu i całego środowiska służby zdrowia szalenie trudny rok. Musimy nawzajem sobie pomagać i się wspierać. Tylko tak możemy mierzyć się z wirusem. Dlatego dziś, jak nigdy dotąd, każdy wyraz wsparcia dla położnych ma nieocenioną wartość i tak zwyczajnie po ludzku, jest bardzo potrzebny. Miło zachęcam do głosowania.Janina Frączek, położna z Krosna, laureatka ubiegłorocznej edycji konkursu.

Janina Frączek_laureatka 6. edycji położna na medal
Janina Frączek laureatka 6. edycji

W tym roku wyjątkowo, ze względu na kryzys zdrowotny wywołany pandemią, Organizatorzy wydłużyli czas składania nominacji z końca lipca na koniec września. Samo głosowanie, podobnie jak w poprzednich edycjach, trwa od 1 kwietnia, a zakończy się o godzinie 23.59 w dniu 31 grudnia.

Honorowy patronat nad kampanią i konkursem sprawuje Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a partnerami merytorycznymi są: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja „Rodzić po Ludzku”, Stowarzyszenie „Dobrze Urodzeni” oraz Polskie Centrum Edukacji.

„Położna na medal” to kampania społeczno-edukacyjna prowadzona od 2014 roku. Zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Jej celem jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

Jednym z kluczowych elementów kampanii jest konkurs na najlepszą położną w Polsce. Zgłoszenia do tegorocznej, siódmej edycji konkursu przyjmowane będą od 1 kwietnia do 31 lipca 2020 r. Głosy na nominowane położne można oddawać od 1 kwietnia do 31 grudnia 2020 roku. Oddawanie głosów odbywa się na stronie www.poloznanamedal.info

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

materiał prasowy

Materiały prasowe to teksty przesyłane przez podmioty zewnętrzne do publikacji w różnych mediach, informują o wydarzeniach, osiągnięciach, bywają zaproszeniami na spotkania.