Przejdź do treści

Oczekiwania vs. rzeczywistość – te zdjęcia szybko wyleczą cię z perfekcjonizmu!

słodkie zdjęcia dzieci vs. rzeczywistość / Fot. boredpanda.com

Któż z nas nie rozmarzył się kiedyś nad pięknie wystylizowanym maluszkiem? Różowe kokardki, słodkie minki, delikatne ciałka. Te zdjęcia pokazują nieco bardziej prawdziwy obraz – szybko wyleczysz się dzięki nim z perfekcjonizmu.

CHaBeR News

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

Rzeczywistość płata figle

Fot. boredpanda.com

Fot. boredpanda.com

Internet pełen jest świetnych zdjęć, które rozbudzają naszą wyobraźnię. Warto mieć jednak świadomość, że wcale nie tak łatwo jest zatrzymać na fotografii idealny moment. Nieraz potrzeba do tego dobrego sprzętu, światła, umiejętności technicznych no i… grzecznego, albo po prostu śpiącego, malucha.

Pozytywnie zakręceni rodzice często starają się naśladować fotki, którymi się inspirują. I znakomicie! Świetna zabawa gwarantowana – to na pewno. Czy jednak efekty będą podobne? Zebrane przez „Boredpanda” zdjęcia pokazują, że może być naprawdę bardzo różnie.

Po pierwsze, o wiele zabawniej. Po drugie, pewne wyobrażenia się urealniają. Po trzecie, dostrzegamy charakterek naszych dzieci – czyż moja mała „wredota” naprawdę musi mieć na środku głowy różową kokardkę?

Siła obrazu

Fot. boredpanda.com

Fot. boredpanda.com

Kultura obrazu, w której w dużej mierze współcześnie żyjemy, może być znakomitym źródłem rozrywki, ale też wiedzy. Ileż to można nauczyć się o sobie i swoich pociechach starając się zrobić dobre zdjęcie! Szybko przejdzie nam potrzeba bycia perfekcyjnym w każdym calu – i dobrze! Dajmy sobie trochę luzu.

Z drugiej strony, fotki mogą dać też ogromną siłę i nieść potężny przekaz z świat. Prezentowaliśmy niedawno w naszym serwisie zdjęcia wcześniaków przebranych za superbohaterów.

Kilkutygodniowy Batman, Supermen, Wonder Woman – to są dopiero realne i mocne zdjęcia. Przy tym wszystkim równie słodkie, co wykreowany świat stereotypowego różu i błękitu.

 

bez-tytulukk

Fot. boredpanda.com

Fot. boredpanda.com

bez-tytulukk

Fot. boredpanda.com

Fot. boredpanda.com

Źródło: „Boredpanda”

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, absolwentka UW. Obecnie studentka V. roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz studentka studiów podyplomowych Gender Studies na UW.