fbpx
Przejdź do treści

Oczekiwania vs. rzeczywistość – te zdjęcia szybko wyleczą cię z perfekcjonizmu!

słodkie zdjęcia dzieci vs. rzeczywistość / Fot. boredpanda.com

Któż z nas nie rozmarzył się kiedyś nad pięknie wystylizowanym maluszkiem? Różowe kokardki, słodkie minki, delikatne ciałka. Te zdjęcia pokazują nieco bardziej prawdziwy obraz – szybko wyleczysz się dzięki nim z perfekcjonizmu.

Rzeczywistość płata figle

Fot. boredpanda.com
Fot. boredpanda.com

Internet pełen jest świetnych zdjęć, które rozbudzają naszą wyobraźnię. Warto mieć jednak świadomość, że wcale nie tak łatwo jest zatrzymać na fotografii idealny moment. Nieraz potrzeba do tego dobrego sprzętu, światła, umiejętności technicznych no i… grzecznego, albo po prostu śpiącego, malucha.

Pozytywnie zakręceni rodzice często starają się naśladować fotki, którymi się inspirują. I znakomicie! Świetna zabawa gwarantowana – to na pewno. Czy jednak efekty będą podobne? Zebrane przez „Boredpanda” zdjęcia pokazują, że może być naprawdę bardzo różnie.

Po pierwsze, o wiele zabawniej. Po drugie, pewne wyobrażenia się urealniają. Po trzecie, dostrzegamy charakterek naszych dzieci – czyż moja mała „wredota” naprawdę musi mieć na środku głowy różową kokardkę?

Siła obrazu

Fot. boredpanda.com
Fot. boredpanda.com

Kultura obrazu, w której w dużej mierze współcześnie żyjemy, może być znakomitym źródłem rozrywki, ale też wiedzy. Ileż to można nauczyć się o sobie i swoich pociechach starając się zrobić dobre zdjęcie! Szybko przejdzie nam potrzeba bycia perfekcyjnym w każdym calu – i dobrze! Dajmy sobie trochę luzu.

Z drugiej strony, fotki mogą dać też ogromną siłę i nieść potężny przekaz z świat. Prezentowaliśmy niedawno w naszym serwisie zdjęcia wcześniaków przebranych za superbohaterów.

Kilkutygodniowy Batman, Supermen, Wonder Woman – to są dopiero realne i mocne zdjęcia. Przy tym wszystkim równie słodkie, co wykreowany świat stereotypowego różu i błękitu.

bez-tytulukk
Fot. boredpanda.com
Fot. boredpanda.com
bez-tytulukk
Fot. boredpanda.com
Fot. boredpanda.com

Źródło: Boredpanda

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".