fbpx
Przejdź do treści

Niezwykłe zdjęcia matki, która sześć razy poroniła

Rainbow baby - zdjęcia matki w ciąży po poronieniu

Po sześciu poronieniach przyszła mama świętuje ostatnie dni swojej ciąży. Sposób celebrowania wybrała dość nietypowy, a efekt zapiera dech w piersiach.

Rainbow baby to określenie, które przyjęło się w anglojęzycznych forach i grupach staraczek a oznacza dziecko, które urodziło się po poronieniu, po urodzeniu martwego dziecka lub po śmierci dziecka. Oznacza więc, że nadeszła tęcza po szarych i smutnych dniach.

Kevin Mahoney poprosił fotografa, aby ten zrobił sesję zdjęciową jemu i jego żonie. Jessicą była wtedy w ciąży z drugim dzieckiem.

Zanim jednak spełnili podwójnie swoje marzenia o rodzicielstwie przeszli ciężką drogę. Przyjście na świat ich pierwszego syna Corbina okupione była walką z niepłodnością. Na szczęście udało się.

Po pewnym czasie Jessica i Kevin pomyśleli o kolejnym dziecku. Los nie był dla nich łaskawy. Jessica sześć razy poroniła. Po serii tragedii Jessica zaszła w ciążę. Dobrze rozwijająca się ciąża była promykiem nadziei dla całej rodziny. W takim momencie powstał pomysł na niezwykłą sesję zdjęciową.

Tęcza kolorów ma symbolizować dziecko utracone (z ang. rainbow baby zonacza tęczowe dziecko).

Kevin polecił fotografowi, aby ten wykonał specjalnie dla nich coś wyjątkowego.  Efekt przerósł oczekiwania. Fotograf zorganizował sesję w plenerze, wykorzystując tęczowy motyw utworzony z dymnych bomb. Łączące i przechodzące kolory tworzą niezwykłe, tęczowe obrazy. Brzmi nadzwyczajnie? Tak właśnie było.

poro1

– To było dość wybuchowa i bardzo zabawna niespodzianka – wspomina JoAnn Marrero, fotograf. Kolorowe bomby wybuchały po kolei, żadna nie okazała się niewypałem. Jednym mankamentem całego przedsięwzięcia były poplamione ubrania i kolorowe resztki we włosach, nosie i uszach. – Było warto – krótko skwitowała Jessica.

Patrząc na efekt w postaci oszałamiających i symbolicznych zdjęć możemy tylko potwierdzić, że faktycznie było warto.

Więcej o poronieniach w tych tekstach

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.