fbpx
Przejdź do treści

Niesamowite zdjęcia wcześniaków – zobacz, co z nich wyrosło!

Félix urodzony w 23. tygodniu i jego brat Alexis, który urodził się w prawie 33. tygodniu.

Wcześniak, który przychodzi na świat, jest szalenie kruchą istotką. Wydaje się bezbronny i lekki jak piórko. Grunt to ujrzeć w nim siłę i potencjał. To właśnie przedstawia na swoich zdjęciach fotograf Red Méthot, który pokazał, jak kilka lat później wyglądają urodzone za wcześnie dzieci. Zobacz piękne i pełne nadziei zdjęcia wcześniaków – wczoraj i dziś.

Trudne chwile i ogromna siła

W tym kontekście stwierdzenie „za wcześnie urodzone” może być bardzo dwuznaczne. Z medycznego punktu widzenia owszem, ale być może wtedy był właśnie ich czas. Znakomicie widać to na fotografiach, które tworzą serię „Les Prémas”. Autorem jest kanadyjski fotograf, który zdecydowanie wie, co chce przekazać. Sam jest ojcem dwójki wcześniaków.

Syn urodził się w 29., a moja córka w 33. tygodniu ciąży – powiedział Red Méthot. – Jest to rodzaj zdjęć, które chciałbym zobaczyć, kiedy urodziło się moje pierwsze dziecko – dodał w wywiadzie dla „Upworthy”.

Co ważne, za każdą z tych fotografii kryje się indywidualna, niepowtarzalna historia. I ogromna siła zarówno każdego z bohaterów, jak i ich rodziców. Niektóre przedstawione tu wcześniaki rodziły się nawet w 23. tygodniu ciąży. Inne są już dorosłe i… same oczekują dziecka! Dla odbiorców najważniejsza wydaje się być jednak nadzieja, która w takich sytuacjach jest niezwykle potrzebna.

Noah et Nathan, nés à 32 semaines.

Opublikowany przez RedM Photographe Czwartek, 6 sierpnia 2015

Noah i Nathan urodzili się w 32. tygodniu ciąży.

Élôdie, née à 23 semaines.

Opublikowany przez RedM Photographe Niedziela, 18 października 2015

Élôdie urodziła się w 23. tygodniu ciąży.

Siła obrazu. Zdjęcia wcześniaków – wczoraj i dziś

Lexiani, née à 25 semaines.

Opublikowany przez RedM Photographe Poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Lexiani urodziła się w 25. tygodniu ciąży.

Thomas, né à 23 semaines.

Opublikowany przez RedM Photographe Niedziela, 9 sierpnia 2015

Thomas urodził się w 23. tygodniu ciąży.

Félix, né à 24 semaines.

Opublikowany przez RedM Photographe Niedziela, 13 września 2015

Felix urodził się w 24. tygodniu ciąży.

O fotografiach z równie silnym przekazem pisaliśmy niedawno w naszym portalu. Kobieta, która poroniła sześć razy, wystąpiła przed obiektywem na kilka dni przed porodem swojego upragnionego rainbow baby. Pokazaliśmy także artystyczne prace malowane na ciążowych brzuchach, co momentalnie wywołuje uśmiech [TUTAJ]. To piękne, jak obraz może wpłynąć na rzeczywistość!

Źródło: Upworthy

Foto: Facebook RedM – Red Méthot

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".