Przejdź do treści

Niepłodności nie widać w Krakowie

Niepłodności nie widać. Krakowska klinika Macierzyństwo będzie gościć redakcję Chcemy Być Rodzicami

Kampania „Niepłodności nie widać” zaczęła się w czerwcu. Do tej pory spotkania odbywały się w naszej redakcji. Przed nami pierwsze spotkanie wyjazdowe, w Krakowie, w zaprzyjaźnionej klinice Macierzyństwo.

CHaBeR News

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

„Niepłodności nie widać” to kampania społeczna, która ma na celu pokazanie jak wiele osób w Polsce zmaga się z tym problemem.  Wiemy jednak, że dla wielu osób jest to temat wstydliwy, ukrywany nawet przed najbliższymi. Z tego powodu wymyśliliśmy, aby temat starań o dziecko było poruszany przez wiele osób, bo oswojenie niepłodności może nastąpić tylko wtedy, gdy będzie ona pojawiać się w wielu miejscach. Nie tylko u lekarza.
Dlatego chcemy, by pisali o tym blogerzy poruszający u siebie różne tematy: podróżnicze, kulinarne, farmaceutyczne, dietetyczne. Niech piszą o tym fizjoterapeuci, położne. Dzięki temu przekaz trafi od różnych specjalistów do rożnych grup.

Masa krytyczna

W ramach kampanii „Niepłodności Nie Widać” do działania ruszyła grupa aktywnych, wrażliwych blogerów zaangażowanych w temat niepłodności. Każdy z nich przygotował wpis o niepłodności z własnego punktu widzenia. Niektóre poruszają temat w sposób bardzo merytoryczny, inne opierają się na emocjach, a jeszcze inne starają się o pokazanie dystansu. Prawie wszystkie teksty zostały zebrane na fanpage’u kampanii https://www.facebook.com/NieplodnosciNIeWidac

Kraków

Zwykle z blogerami i blogerkami spotykamy się w naszej redakcji w Warszawie. Tym razem pierwszy raz jedziemy na spotkanie wyjazdowe. Najbliższe spotkanie w ramach akcji „Niepłodności nic widać” odbędzie się w najbliższą sobotę (22 października) w klinice Macierzyństwo w Krakowie.

Spotkanie na terenie kliniki da wyjątkową możliwość naszym gościom – zajrzenia tam, gdzie zwykle nikt nie ma wstępu.

Relacja już niebawem!

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.

Badania prenatalne: co musisz o nich wiedzieć? Posłuchaj eksperta i wygraj cenne badania

pregnancy, love, family and people concept - close up of pregnant woman making hand heart gesture on her belly

Bogata dawka wiedzy na temat badań, które należy wykonać przed zajściem w ciążę, konsultacje z ekspertem w zakresie metod diagnostyki prenatalnej, a także szansa na wygranie wartościowych badań laboratoryjnych – to wszystko (i znacznie więcej) czeka na was podczas kolejnej edycji akcji „Niepłodności nie widać”, którą 27 października zrealizujemy wspólnie z laboratorium Synevo.

CHaBeR News

https://www.chcemybycrodzicami.pl/wp/wp-content/uploads/2016/07/pop-up-foto.jpg

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

Październikowe spotkanie, które odbędzie się w siedzibie Synevo przy ul. Zamienieckiej 80 lok. 401 w Warszawie, poprowadzą zespół portalu i magazynu „Chcemy Być Rodzicami” oraz dr n. med. Iwona Kozak-Michałowska, dyrektor ds. Nauki i Rozwoju Synevo.

CZYTAJ TEŻ: Laboratorium medyczne bez tajemnic

Badania przed ciążą i badania prenatalne: posłuchaj eksperta i wygraj badania

Ekspertka Synevo opowie zgromadzonym gościom o badaniach, których nie można pominąć przed rozpoczęciem starań o dziecko, a także wyjaśni, jak przygotować się do poszczególnych badań prenatalnych i co powie nam ich wynik. Dodatkowo uczestnicy będą mieli możliwość zadawania własnych pytań oraz odbycia indywidualnych konsultacji z dr n. med. Iwoną Kozak-Michałowską.

To jednak nie koniec atrakcji. Każda z osób, które przybędą na spotkanie, zyska szansę wygrania pakietu badań laboratoryjnych, które warto wykonać przed ciążą. Uwzględni on testy w kierunku:
•    chlamydii,
•    bakteryjnych zakażeń intymnych (drobnoustrojami z rodziny Ureaplasma species i Mycoplasma genitalium/hominis),
•    HSV I/II (wirus opryszczki).

Spotkanie, które odbędzie się 27 października w godz. 10.00-14.00, zostanie zorganizowane w ramach kampanii „Niepłodności nie widać”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej skali problemu niepłodności w Polsce.

Zapraszamy: zdobądź cenną wiedzę i wygraj badania! Więcej informacji i zapisy: KLIKNIJ TUTAJ

Więcej informacji: redakcja@chbr.pl; tel.: 660 638 639.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kompleksowe badania kobiet przed ciążą


Logo SynevoChcemy Być Rodzicami -- logo

Natalia Łyczko

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktorka i korektorka – z zawodu i pasji. Miłośniczka kawy, kotów i podróży.