fbpx
Przejdź do treści

Niepłodność to nie tylko problem medyczny

Początek starań o dziecko prawie zawsze wiąże się z pozytywnymi emocjami. Para jest podekscytowana, nie przewiduje żadnych problemów i wierzy, że już niedługo będzie mogła cieszyć się ciążą, a potem narodzinami upragnionego dziecka.

Ale bywa, że mijają miesiące – kilka, potem kilkanaście miesięcy, a ciąży nie ma. Para zaczyna leczenie niepłodności – choroby bardzo obciążającej pod względem emocjonalnym. Co jest najtrudniejsze w tej chorobie i z jakimi problemami zmagają się osoby z niepłodnością?

Wpływ niepłodności na sferę emocjonalną i psychologiczną

Około połowa kobiet i 15% mężczyzn przyznaje, że problemy ze staraniem się o dziecko to najbardziej stresujące wydarzenie w ich życiu. Nasilenie stresu związanego z niepłodnością można porównać do dalej.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Maja Kochanowska

pasjonatką neurobiologii i neuropsychologii. Z czasem jej zainteresowania przeszły w stronę innych działów psychologii. Ma na koncie ok. 220 skoków spadochronowych. Prowadzi też blog podróżniczy (po angielsku): majatravels.com.