fbpx
Przejdź do treści

VERACITY i VERAgene – nieinwazyjne badania prenatalne nowej generacji

nieinwazyjne badania prenatalne VERACITY
fot. 123rf

VERACITY to precyzyjne, bezpieczne, przystępne cenowo i szybkie, nieinwazyjne badanie prenatalne, pozwalające na przeprowadzenie diagnostyki płodu pod kątem aneuploidii chromosomów i mikrodelecji w ciążach pojedynczych i bliźniaczych.

Bezpieczeństwo i czułość

Badanie można wykonywać od 10 tygodnia ciąży. Jest ono bezpieczne zarówno dla matki, jak i dziecka.

Czułość i swoistość testu VERACITY pod względem wykrywania trisomii u płodu wynosi ponad 99,9%. 

VERAgene to unikalne i kompleksowe nieinwazyjne badanie prenatalne, pozwalające na jednoczesną diagnostykę pod kątem często spotykanych aneuploidii, wybranych mikrodelecji oraz panelu 50 chorób jednogenowych, które charakteryzują się umiarkowanym lub ciężkim fenotypem klinicznym – obejmującym schorzenia zagrażające życiu, umiarkowane lub ciężkie upośledzenie, wady wrodzone, opóźnienie rozwoju, ubytek słuchu, ślepotę, zaburzenia metabolizmu itd. 

W przeciwieństwie do aneuploidii, w przypadku mikrodelecji i chorób jednogenowych nie występuje ryzyko związane z wiekiem, nie są też dostępne biomarkery chemiczne ani ultrasonograficzne, które umożliwiałyby ich wczesne wykrycie. Skumulowane ryzyko wystąpienia u płodu którejkolwiek z chorób jednogenowych – diagnozowanych przy pomocy testu VERAgene – wynosi 1 do 354. 

Precyzja testu VERAgene w odniesieniu do badanych aneuploidii i mikrodelecji wynosi ponad 99,9%, a w odniesieniu do badanych mutacji punktowych – 100%. 

Testy VERACITY i VERAgene na polski rynek wprowadziły Spółki Synevo i NIPD Genetics 

Więcej na : www.synevo.plwww.nipd.com

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.