fbpx
Przejdź do treści

Nie widzieli się przez niemal 50 lat! Odnalazła syna, którego oddała do adopcji w 1957 roku

Richard Cue i Pat Walker
Richard Cue i Pat Walker odnaleźli się po 57 latach! Fot. Daily Mail

Gdy miała 17 lat urodziła syna i oddała go do adopcji. Mówi, że nikt nie powinien jej oceniać, ponieważ „przerażający ból porzucenia dziecka jest najgorszym uczuciem, jakie można sobie wyobrazić”. Pat Walker i Richard Cue spotkali się ponownie w 2014 roku w programie telewizyjnym Long Lost Family. Jak do tego doszło?

Musiało minąć pół wieku, aby Pat Walker z West Sussex spotkała się ponownie ze swoim synem Richardem po tym, jak porzuciła go w wieku 17 lat z powodu trudności finansowych.

W programie telewizyjnym Pat przyznała, że ​decyzja oddania dziecka do adopcji była „traumą, której nie zrozumie nikt, kto przez to nie przeszedł”. Uważa jednak, że ​​postąpiła słusznie – dobrze dla swojego dziecka. Stwierdziła również, że zawsze odczuwała instynktowną więź z synem.

„Wiele osób mówi, że nigdy nie oddałoby swojego dziecka. Jednak nie znając okoliczności, nie powinniśmy nikogo osądzać” – dodała.

Jak się odnaleźli?

Richard zaczął szukać swojej biologicznej matki w 1997 roku, gdy po śmierci rodziców odkrył, że był adoptowany.  

Pat wspomina, jak bardzo była podekscytowana, gdy w 2014 roku otrzymała list od badacza z programu o zaginionych rodzinach. „Oddzwoniłam do niego i wszystko potoczyło się niezwykle szybko” – jej słowa cytuje Daily Mail.

Po pierwszym spotkaniu po latach Richard i Pat nawiązali bliskie relacje. Córka Pat –  dotychczas jedynaczka – początkowo nie mogła pogodzić się z tym, że ma rodzeństwo. Jednak z biegiem lat brat stał się jej bliski.

Niejedna taka historia

Inna niezwykła historia odnalezienia dziecka po latach została opisana w książce „Czekałam na ciebie”. Przeczytaj o niej na naszym portalu: Matka i córka spotkały się po 77 latach!

Źródło: Daily Mail

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.