fbpx
Przejdź do treści

Nie przesadzaj z kawą

Mało która z nas nie lubi kawy – dla większości jest to obowiązkowy element poranka. Nie ma nic złego w filiżance do śniadania czy obiadu (to może przynieść wręcz sporo korzyści), jednak picie więcej niż czterech dziennie obniża szansę na poczęcie.

Badanie pod nadzorem prof. Seana Warda z University of Nevada School of Medicine było przeprowadzone na myszach, jednak pozwoliło zrozumieć dlaczego duże ilości kofeiny zmniejszają prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Okazało się, że związek ten obniża aktywność mięśni w jajowodach, których zadaniem jest przemieszczenie jajeczek z jajników do macicy. Zaburzenia tego procesu, znacznie utrudniają zapłodnienie, co tłumaczy dlaczego kobietom z wysokim spożyciem kofeiny zajście w ciążę zajmuje więcej czasu.

Należy pamiętać, że kofeina znajduje się nie tylko w kawie, ale również w napojach energetyzujących, czekoladzie, coli czy herbacie.

Źródło: wellnessday.eu

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.