fbpx
Przejdź do treści

Narysowali swoją walkę z niepłodnością. Komiks „Jeden z tych dni…” podbija Internet

jeden z tych dni
Ilustracja Screen Instagram jude_devir

Maya i Yehuda Devir to izraelscy artyści, którzy w zabawny sposób obrazują swoją codzienność w serii komiksów „One of Those Days”. Para mieszka razem od prawie dekady i jest szczęśliwym małżeństwem. W maju 2019 roku dołączyła do nich córeczka Ariel. Jednak ich droga do rodzicielstwa nie była prosta. TE obrazki mówią same za siebie!

Komiksy najczęściej kojarzymy z historiami o superbohaterach i walce dobra ze złem. Maya i Yehuda stworzyli niezwykłą opowieść o zwykłych ludziach, ze zwykłymi problemami. Ich małżeński komiks cieszy się ogromną popularnością w Internecie i ma już ponad 5 milionów fanów na Instagramie.

Samo życie

Inspiracją dla komiksu Mayi i Yehudy jest codzienne życie. „Gdy wydarzy się coś, co nas rozśmieszy, zdenerwuje lub wzbudzi nasze emocje to ta sytuacja staje się naszym kolejnym pomysłem na rysunek” – tłumaczy artysta.

Maya pełni rolę dyrektora artystycznego, ma dar opowiadania historii, zaś Yehuda odpowiada za przenoszenie ich na papier. To on zajmuje się rysowaniem komiksów.

Pokazali swój problem, aby pomóc innym

Ostatnio para artystów gościła w programie „Dzień dobry TVN”, gdzie opowiadali o sztuce i swojej córce. Zdradzili również, że o dziecko starali się przez dłuższy czas i był to dla nich ciężki okres w życiu.

Na pytanie reportera „Czy nie zdradzacie zbyt wielu szczegółów ze swojego życia?” Maya Devir odpowiedziała:

Jesteśmy kiepscy w ukrywaniu czegokolwiek, ale tak było, gdy staraliśmy się o dziecko. Długo nam to nie wychodziło, to był kiepski czas. Bardzo zależało mi na założeniu rodziny, ale wszystkie próby kończyły się porażką. Podjęliśmy decyzję, że będziemy pokazywać nasz problem. Uznaliśmy, że nie jesteśmy sami z tego typu kłopotami. Bardzo wiele par przechodzi przez to, co my. Postanowiliśmy okazać im wsparcie. Chcieliśmy dać im siłę i okazać solidarność. Zawsze łatwiej jest przechodzić przez problemy razem z kimś innym,  a nie męczyć się samemu. Po to właśnie jesteśmy.

Oto kilka przykładów rysunków. Podobają się Wam?

Operacja Owulacja

https://www.instagram.com/p/BnWWnl7BWVP/

Bez pracy nie ma kołaczy

https://www.instagram.com/p/BoO-qtrBFSP/

Mikstura na dziecko

https://www.instagram.com/p/Bog7qtVhQrC/

Okres

https://www.instagram.com/p/BpE9TkEhSki/

Jesteśmy w ciąży!

https://www.instagram.com/p/BrnRPJnHVr3/

Komiksy o ciąży

Maya i Yehuda nie są jedynymi rysownikami opowiadającymi o słodko-gorzkiej codzienności. Cukierkowy obraz ciąży? O nie – te komiksy pokazują, jak jest naprawdę! – zobacz obrazki Line Severinsen znanej na Instagramie jako kosogkaos.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.