fbpx
Przejdź do treści

Najlepsze zdjęcie porodowe 2020 roku – poczuj magię narodzin!

Najlepsze zdjęcie porodowe
Fot. Jessica Vink, VI-Photography

Co roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Porodowych (IAPBP) organizuje konkurs na najlepsze zdjęcie. W 2020 roku zwyciężczynią konkursu została Jessica Vink z VI-Photography z fotografią „Chwila ciszy”. Poznaj niesamowitą historię stojącą za zdjęciem!

Na stronie International Association of Professional Birth Photographers zobaczysz niezwykłą galerię zdjęć porodowych. Każde z nich jest wyjątkowe, opowiada historię narodzin człowieka. Jury konkursu wybrało najlepsze fotografie w pięciu kategoriach: początek porodu, narodziny, szczegóły porodu, po porodzie, pierwsze 48 godzin razem.

Najlepsze zdjęcie porodowe 2020

Zwyciężczynią konkursu została holenderska fotografka Jessica Vink – jej zdjęcie „Chwila ciszy” zostało wybrane jako najlepsze w kategorii ogólnej oraz „po porodzie”.

Jessica Vink ze zwycięskim zdjęciem. Fot. Vi-photography

Na swojej stronie internetowej laureatka napisała:

Ten poród miał miejsce 22 marca 2019 roku. Kiedy robiłam zdjęcie, czułam, że jest tam magia. Po wszystkim zapytałam mamę, czy mogłabym udostępnić zdjęcie, jednak ona nie zgodziła się. Musiałam to zaakceptować.

Tuż przed świętami, prawie 9 miesięcy później, mama wysłała do mnie SMS-a: „Cześć Jessica, możesz udostępnić to zdjęcie. Obiecaj mi, że wyślesz je na konkurs!”.

Tak też zrobiła – i udało się! Wygrała konkurs.

Fotografka uchwyciła chwilę, gdy mama leży z noworodkiem na kanapie. Jednak wbrew pozorom kobieta nie rodziła w tym miejscu – poród odbył się w wannie. Zdjęcie zostało zrobione tuż po tym, gdy wyszła z wody i położyła się na kanapie z dzieckiem w objęciach. Cały czas odczuwała bolesne skurcze, ale mimo tego obraz jest pełen pogody i spokoju.

Jessica Vink, VI-Photography, „A Moment of Silence

Zobacz inne zdjęcia fotografki

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.