fbpx
Przejdź do treści

Modlitwa o dziecko. Czy modlitwa dla starających się o dziecko może pomóc?

modlitwa o dziecko

Dla jednych modlitwa jest pustym klepaniem formułek dla innych wentylem bezpieczeństwa w ciężkich chwilach. Tymczasem korzyści płynące z modlitwy są naukowo udokumentowane. A jak modlitwa o dziecko czy rozmowa z Bogiem wpływa na starania o dziecko?

Niepłodność sprawia, że pary starające się o dziecko mają wrażenie braku kontroli nad swoim życiem. Jak trwoga, to do Boga – mówi popularne powiedzenie. Rzeczywiście większość ludzi składa ręce do pacierza, dopiero gdy problemy zaczynają ich przerastać, gdy czują, że nie mogą zapanować nad własnym losem. Księża, duszpasterze, a nawet naukowcy w trudnych chwilach szczególnie polecają modlitwę.

Modlitwa o dziecko: balsam dla mózgu

Podczas modlitwy i nauki mózg uruchamia te same obszary. W trakcie tych czynności szczególnie pobudzone są dwa ośrodki: uwagi i języka. Zarówno podczas uczenia, jak i modlenia się język musi działać, aby dekodować informację zawarte w przekazie, natomiast uwaga pozwala na skupienie.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.
Autor

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.