fbpx
Przejdź do treści

Millenialsi zbyt pewni szans reprodukcyjnych

Naukowcy z Reproductive Medicine Associates w New Jersey twierdzą, że przeważająca liczba młodych osób przecenia swoje możliwości reprodukcyjne. Dlatego wydaje im się, że mogą przełożyć decyzję o posiadaniu dziecka do 30-ki, kiedy ich kariery nabiorą już tempa.

Badanie pokazało, że 95 procent tych, którzy widzą się w roli rodziców w ciągu najbliższych 5 lat, nie obawia się problemów w „odpowiednim momencie”. Naukowcy zauważyli jednak, że to nie do końca prawda – każdego miesiąca zdrowa, płodna kobieta po 30-ce ma jedynie 20 procent szans na naturalne poczęcie.

Szkodliwy brak świadomości

Jeśli chodzi o świadomość młodych na temat metody zapłodnienia in vitro, badanie pokazało, że właściwie nie wiedzą na czym ona polega, zwłaszcza w kwestii przenoszenia więcej niż jednego zarodka, które ma zwiększać szansę na zajście w ciążę. Aż 87 % respondentów sądzi, że fakt, który miał rację bytu wcześniej, sprawdza się również dzisiaj. Liczba ta wzrosła o osoby, które aktywnie próbują począć dziecko (94 procent) i te, które chcą zajść w ciążę w ciągu 5 lat (90 procent).

Badanie wykazało również, że 55 procent osób, które doświadczyły niepłodności uważa, że jest to bardziej stresujące niż bezrobocie i rozwód (61 procent osób z tej samej grupy). 

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Karolina Błaszkiewicz

dziennikarka. Związana z magazynem Chcemy Być Rodzicami i z natemat.pl