fbpx
Przejdź do treści

Męska aborcja. Nowy, kontrowersyjny pomysł liberalnych Szwedów

Szwedzki pomysł na męską aborcję

Szwedzcy liberałowie chcą by mężczyźni mieli prawo do niezgody na posiadanie dziecka. Ich zdaniem, skoro kobiety mogą legalnie poddać się aborcji i w ten sposób uniknąć sytuacji, w której zwyczajnie nie chcą się znaleźć, panowie powinni dostać podobną szansę.

Męska aborcja to nowy pomysł wywodzący się ze Szwecji. Jeśli mężczyzna nie chce mieć dziecka, trzeba mu na to pozwolić – uważają członkowie młodzieżówki Väst Marcus Nilsen, a właściwie członkinie. Kobiety przekonują, że na tym polega równouprawnienie.

I choć aborcja to może słowo na wyrost, chodzi o to, by mężczyzna mógł nie zgodzić się na posiadanie dziecka. Przyszły ojciec może powiedzieć „nie”, co prowadzi do sytuacji, że będzie żyć jakby dziecko nigdy się nie urodziło. Nikt nie zmusi go do płacenia alimentów i do żadnych innych zobowiązań. Nie miałby też prawa spotykać się z synem bądź córką.

Poprzednie inicjatywy

To nie pierwszy kontrowersyjny pomysł tej organizacji.

Młodzieżówka wcześniej zasłynęła postulatem legalizacji stosunków seksualnych między rodzeństwem (po ukończeniu 15 roku życia) i wprowadzeniem dokumentów umożliwiających wyrażenie zgody na seks po śmierci. Ciekawe, że apelujący o to działacze uznali, że obie kwestie nie różnią się niczym od pozwolenia na pobranie narządów od zmarłej osoby.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Karolina Błaszkiewicz

dziennikarka. Związana z magazynem Chcemy Być Rodzicami i z natemat.pl