fbpx
Przejdź do treści

Medyczno-prawna konferencja o zdrowiu reprodukcyjnym – młodzi lekarze działają

wum konferencja 9.11 plakat
fot. Seksuologiczne Koło Naukowe WUM

Studentki i studenci z Seksuologicznego Koła Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają na konferencję naukową o medycznych i prawnych aspektach ochrony zdrowia reprodukcyjnego.

Oświadczenie przyszłych lekarzy

Jako przyszli lekarze i lekarki chcemy zgłębiać wszelkie obszary wiedzy medycznej. Dla nas kwestie seksualności i rozrodczości są elementem zdrowia. Poszerzanie świadomości w tych obszarach uczyni nas lepszymi specjalist(k)ami.

Chcemy w sposób profesjonalny, w oparciu o naukę, standardy międzynarodowe oraz ustalenia Światowej Organizacji Zdrowia dyskutować o sprawach, które są marginalizowane w programie nauczania. Chcemy stale zdobywać wiedzę o zagadnieniach, które żywotnie interesują nasze przyszłe pacjentki i pacjentów, a które zbyt często w dzisiejszym świecie podlegają upolitycznieniu i tabuizacji. O tematach z zakresu zdrowia reprodukcyjnego rozmawiać będziemy w sposób przystępny, dlatego zapraszamy wszystkich, nie tylko osoby studiujące medycynę.

Konferencja

Konferencja odbędzie się w sobotę 9 listopada 2019 r., w godz. 10:00-15:30, w Auli Katedry i Zakładu Patomorfologii WUM, ul. Pawińskiego 7. W trakcie bezpłatnej konferencji zapewniony jest lunch, kawa i herbata.

Konferencja ma na celu poszerzenie wiedzy i świadomości na temat różnych obszarów zdrowia reprodukcyjnego.

Do wystąpień zaproszone zostały ekspertki i eksperci, którzy naświetlą zagadnienia takie jak: antykoncepcja awaryjna, diagnostyka prenatalna, terminacja ciąży w kontekście ustawy o planowaniu rodziny, prawny wymiar zdrowia reprodukcyjnego, komunikacja z pacjent(k)ami oraz przerywanie ciąży w świetle badań psychologicznych.

Aktualności i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie wydarzenia na FB.

Konferencja odbywa się pod patronatem Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, inicjatywy Lekarze Kobietom i Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

materiał prasowy

Materiały prasowe to teksty przesyłane przez podmioty zewnętrzne do publikacji w różnych mediach, informują o wydarzeniach, osiągnięciach, bywają zaproszeniami na spotkania.