fbpx
Przejdź do treści

Marzenie o wyspie. Szczerze o byciu matką z Karoliną Malinowską

O macierzyństwie z Karoliną Malinowską, modelką i dziennikarką rozmawia Magda Modlibowska.

Pierwsze dziecko urodziłaś w wieku 26 lat. To dość wcześnie jak na obecne czasy

Z mojego punktu widzenia jednak dość późno, byliśmy małżeństwem już od 6 lat, kiedy pojawiło się pierwsze dziecko.

Ale w Twojej branży? W modelingu?

Macierzyństwo i branża to dla mnie dwie zupełnie różne rzeczy. Kiedy zakładasz rodzinę, to jedną nogą wychodzisz z pewnych rzeczy, które robisz, to naturalne, przynajmniej dla mnie. Zawsze chciałam mieć dzieci, więcej niż jedno i więcej niż dwójkę. Wiedziałam, że będę mamą trójki, to nie podlegało w ogóle dyskusji. Dzisiaj świat dyktuje taki trend, najpierw kariera, najpierw ja. Chociaż stanę teraz trochę w opozycji do tego, co mówię – słynna kampania „nie zdążyłam” była czymś strasznym. Wybór kobiety powinien być wolnym wyborem. Ja jestem mamą trójki dzieci, ale świetnie rozumiem kobiety, które nie chcą mieć żadnego. Oczywiście o ile jest to świadoma decyzja, niepodyktowana tym wszystkim, co wmawia się nam, że „musimy”. Musisz być piękna, musisz być szczupła, musisz być świetna w swoim fachu, udowodnić że możesz szybciej, lepiej, dalej. A ty nic nie musisz.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.

Ekspert

Karolina Malinowska

Modelka, dziennikarka, blogerka, matka i żona. Karierę zawodową zaczęła w wieku 15 lat, początkowo w Polsce, ale szybko trafiła do największych agencji modelek w Mediolanie, Paryżu i Nowym Jorku. Wielokrotnie zdobiła okładki Voque’a, chodziła na wybiegach u najważniejszych projektantów oraz domów mody, m.in. Calvin Klein, Chloe, Hugo Boss, Dolce &Gabbana, MiuMiu orazPrada.

Autor

Magdalena Modlibowska

Autorka książek „Odczarować adopcję” i „Księga Adoptowanego Dziecka”, a także wielu artykułów dot. adopcji, , prezeska Fundacji „Po adopcji”, wiceprezeska Stowarzyszenia „Dobrze Urodzeni”. Prywatnie mama trójki dzieci.