fbpx
Przejdź do treści

Mark Zuckerberg: rozmowa o poronieniach tworzy zrozumienie i tolerancję oraz pomaga nam odzyskać nadzieję

Zuckerberg poronienie

Założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg zostanie tatą. Radosną informacją podzielił za pośrednictwem facebookowego profilu. Wyznał również, że wcześniej jego żona trzy razy poroniła.

Priscilla i ja mamy ekscytujące wieści. Spodziewamy się córki!- ogłosił Zuckerberg na Facebooku. –To będzie nowy rozdział w naszych życiach. Mieliśmy już tak wiele szczęścia i mogliśmy wpływać na życia ludzi na całym świecie – Cilla jako lekarz i nauczyciel, a ja przez te społeczność i filantropię. Teraz skupimy się na zmienianiu świata w lepsze miejsce dla naszego dziecka i następnej generacji. – napisał Mark Zuckerberg na swoim profilu.

Nie ograniczył się tylko do krótkiej informacji. Zanim Mark podzielił się ze światem radosną nowiną, jego żona, Priscilla trzy razy poroniła. Miliony użytkowników poznało gorzką historię, przez którą przeszeli. – Chcieliśmy się z wami podzielić tym doświadczeniem. Staramy się o dziecko od kilku lat i w tym czasie miały miejsce trzy poronienia. – wyznał Zuckerberg.

Opowiedział o bólu, niespełnionych marzeniach i poczuciu winy, przez jakie przechodził wraz z żoną- Gdy dowiadujesz się, że będziesz mieć dziecko, czujesz się pełen nadziei. Zaczynasz wyobrażać sobie, kim będzie i marzyć o ich przyszłości. Zaczynasz robić plany, a ono nagle odchodzi. To doświadczenie przepełnione samotnością. Większość ludzi nie rozmawia o poronieniach, ponieważ boją się, że rozmawianie o tym problemie sprawi, że zaczną się czuć winni – jakby oni zrobili coś, co to spowodowało. Mierzysz się z tym sam. – napisał założyciel Facebooka.

Zuckerberg poruszył bardzo istotny problem – brak rozmowy, a w konsekwencji brak wsparcia. Jak sam zaznaczył, poronienie początkowo było dla nich traumatycznym przeżyciem, którym nie chcieli się dzielić. – Gdy zaczęliśmy rozmawiać o tym z naszymi znajomymi, okazało się, że wielu z nich również miało takie problemy. Dziś niemal wszyscy z nich mają zdrowe dzieci.- dodał.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.