fbpx
Przejdź do treści

Mama w świecie wielkiej mody

Karierę modelki rozpoczęła w wieku 17 lat. Pracowała dla największych domów mody na całym świecie. Gdy miała 24 lata, na świecie pojawił się jej syn, półtora roku później córka. Z Kamilą Szczawińską rozmawiała Katarzyna Miłkowska.

Biorąc pod uwagę współczesne standardy, dość szybko pojawiło się na świecie pani pierwsze dziecko. Czy miała pani poczucie, że jest na zupełnie innym etapie niż większość dziewczyn w pani wieku?

W ogóle tak tego nie odczuwam. W wieku 17 lat zaczęłam pracować na pełnych obrotach. Nie miałam typowego okresu chodzenia na imprezy, spotkań ze znajomymi, randkowania. W pierwszej klasie liceum wpadłam w wir wyjazdów, musiałam wziąć odpowiedzialność za samą siebie. Nie mogłam pozwolić sobie na imprezowanie i zarywanie nocy. Była to praca w stu procentach, która dodatkowo obarczona była swego rodzaju samotnością. Musiałam szybko nauczyć się języka, negocjować, działać w swoim interesie.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.
Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".