fbpx
Przejdź do treści

Mama ginekolog zebrała 3 mln na WOŚP!

Mama ginekolog, jedna z popularniejszych polskich blogerek postanowiła ponownie wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku udało się zebrać ponad 3 mln złotych! Brawo!

Kim jest mama ginekolog?

Mama ginekolog, czyli Nicole Sochacki-Wójcicka, jest ginekologiem-położnikiem w trakcie specjalizacji. W czerwcu 2010 roku ukończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kolejne dwa lata Nicole spędziła w Londynie, gdzie w Fetal Medicine Foundation pod okiem prof. Kyprosa Nicolaidesa poszerzała swoją wiedzę medyczną. W 2012 roku mama ginekolog wróciła do Warszawy i rozpoczęła pracę w I Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM przy pl. Starynkiewicza 1/3 i prywatnych przychodniach.

Będąc na urlopie macierzyńskim Nicole wpadła na pomysł i założyła na Instagramie profil mama ginekolog, który na dzień dzisiejszy śledzi 584 tys. osób. Na stronie znajdziemy wiele informacji na temat zdrowia kobiety w ciąży, diagnostyki prenatalnej i mnóstwo ciekawych opowiadań medycznych.

Prywatnie Nicole jest żoną Jakuba Wójcickiego i mamą dwójki dzieci – Rogera, który przyszedł na świat w listopadzie 2015 roku i Gilberta urodzonego w sierpniu 2018 roku. Młodszy syn przyszedł na świat w 31 tygodniu ciąży w wyniku cesarskiego cięcia, kolejne tygodnie spędził w inkubatorze.

Bycie mamą wcześniaka, rozpoczyna się w dniu jego urodzin, ale nie kończy się w dniu jego wypisu ze szpitala, czy w dniu gdy pierwszy raz powie „mamo” – bycie mamą wcześniaka jest czymś co zmieni Was.– pisze Nicole.

Roger, który w chwili narodzin ważył zaledwie 1kg, przez kilka tygodni potrzebował wsparcia medycznego i korzystał ze sprzętu zakupionego przez WOŚP.

Zbiórka na WOŚP

Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierano środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Zakupione zostaną m.in. sprzęty monitorujące, inkubatory, respiratory, aparaty do znieczulenia.

Mama ginekolog z okazji 28. Finału WOŚP postanowiła zorganizować zbiórkę, którą podobnie jak w ubiegłym roku chciała podziękować fundacji za wielkie serce. Nicole przygotowała na sprzedaż 4 e-boki „#instaserial o gotowaniu”, „#instaserial o gotowaniu dokładka”, „#instaserial o miłości” i „#instaserial o ślubie”. 

„Mamy 2 368 000 zł! Dziękuje Wam, a dlaczego tak bardzo mi zależy – niech zdjęcia powiedzą więcej niż słowa! Ps. Kupujcie dalej! Liczę na cud … liczę na 3 miliony! Zróbmy to RAZEM” – pisze mama ginekolog na swoim profilu na Instagramie.

Sprzedaż e-booków trwała trzy dni i udało się zebrać ponad 3 mln zł! Nicole nie kryje wzruszenia, dziękuje wszystkim za zakup e-booków i wsparcie fundacji.

Autorka: Klaudia Kierzkowska

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.