fbpx
Przejdź do treści

Mam 29 lat i poddałam się sterylizacji

Anjali Sareen, brytyjska podrózniczka i blogerka, ogłosiła światu, że nie będzie mieć dzieci. To była jej świadoma decyzja i dziś chwali się: jestem wolna. Osoby z najbliższego otoczenia nie mogły pojąć, dlaczego tak bardzo kobiecie na tym zależy. Tłumaczy więc, nie tylko im, powody dla których macierzyństwo to ostatnia rzecz, o jakiej marzy.

Bycie odpowiedzialną za drugiego człowieka oznaczająca emocjonalną bezinteresowność, ponoszenie kosztów finansowych i fizycznych to koncepcja, która mnie odpycha –  pisze Anjali na łamach „Huffington Post”. Przyznaje zaraz, że dwukrotnie próbowała się ubezpłodnić. Dwukrotnie jej odmówiono.  Lekarze mówili jej, że jest za młoda i pewnie zmieni zdanie. „Jesteś egoistką, skoro nie planujesz dzieci” , „A co jeśli kogoś poznasz?”, „Nie wiesz, czego chcesz”, „Bez potomstwa twoje życie będzie niekompletne” etc. – to słyszała już od znajomych. Kompletnie się tym nie przejmowała.

Nie każda kobieta musi być matką – tak dzisiaj kwituje opinie innych. Przeszła sterylizację, czuje się szczęśliwa i spełniona.  Ma nadzieję, że z czasem społeczeństwo będzie szanować takie osoby jak ona, traktować równo, a co najważniejsze, dać im święty spokój. – Podstawą relacji jest respektowanie wyborów drugiego człowieka – konstatuje. Przed Sareen o swojej sterylizacji mówiła dziennikarka Holly Brockwell. Walczyła 4 lata,  bezpłodna od kilku dni. Przekonuje, że podjęła najlepszą decyzję w życiu. Nie żałuje, matczyne uczucia przelewa na siostrzenice i w zupełności jej to wystarczy. Ma 30 lat.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.