fbpx
Przejdź do treści

Niesamowite maluchy w bajkowej odsłonie – zespół Downa nie musi zabierać radości! [FOTO]

Zespół Downa
Foto: Facebook Nicole Louise Photography

Kiedy zachodzi się w upragnioną ciążę i na świecie wita się swoje wyczekiwane dziecko, niemalże każde zaburzenie początkowo zdaje się być końcem świata. Dla wielu osób taką diagnozą jest zespół Downa. Na szczęście często okazuje się, że koniec świata nie następuje i można sobie oraz dziecku zapewnić spokojne, normalne życie. Udowadnia to niesamowita kampania „Down With Disney”.

Twórczynią kampanii i jej kluczowej części – zdjęć – jest brytyjska fotografka Nicole Louis Perkins. Jest to kolejny jej projekt w tym temacie, bowiem rok wcześniej stworzyła „Down Right Beautiful”. Opierał się on głównie na zwiększaniu świadomości o opisywanym tu zespole wad wrodzonych. Jak mówi autorka: „Był pełen informacji, które mam nadzieję, że pomogą świeżo upieczonym rodzicom. Kiedy jednak moje social media wypełniły się rodzicami i dziećmi z zespołem Downa, zechciałam i w tym roku znów coś dla nich zrobić, stąd wzięło się „Down With Disney”. Absolutnie kocham Disney’a i wiem, że nie jestem w tym sama, więc pomyślałam, że będzie to idealne” – jej słowa cytuje boredpanda.

Zespół Downa – odnaleźć piękno

Nie sposób się z nią nie zgodzić. Tym bardziej, że ideą fotografki jest pokazanie, że niezależnie od tego jacy się urodziliśmy, każdy z nas ma w sobie piękno. To piękno niewątpliwie przebija przez śliczne uśmiechy dzieciaków poprzebieranych za bajeczne postaci – Disney na całego! Disney, który wiązał się z niemałymi kosztami, co stanowiło jedną z przeszkód, jakie stanęły na drodze autorki. Jednak podkreśla, że nie żałuje i warto było „zobaczyć radość, jaką wszystkim przyniosły jej zdjęcia”.

Co więcej, autorka w jednym ze swoich Facebook’owych postów przytacza cytat, który oddaje ogrom mocy, jaka wiąże się z realizowaniem swoich nawet najbardziej magicznych wizji. „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz też tego dokonać. Zawsze pamiętaj, że to wszystko zaczęło się od myszy” – mówił Walt Disney.

By uśmiech rozgonił czarne chmury

Jednym z takich rodzicielskich marzeń jest zapewnienie swojemu dziecku jak najlepszego życia. Jeśli jednak uderzają w nie problemy zdrowotne, trudno jest zachować uśmiech.

Nie, w tego typu sesjach nie chodzi o bagatelizowanie problemów, lecz sprowadzenie chociaż odrobiny wspomnianej tu radości. Jeśli owy uśmiech nawet na chwilę zburzy natłok codziennych smutków, to zawsze warto pójść w tym kierunku. Podobnie działo się to w czasie sesji wcześniaków w strojach superbohaterów, którą również opisywaliśmy w naszym portalu. Supermen i Batman w inkubatorze? Tak, maluchy zdecydowanie mają w sobie taką moc! >>ZOBACZ<<


Foto: Facebook Nicole Louise Photography / Instagram

Info: boredpanda

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".