fbpx
Przejdź do treści

Malejąca dzietność? Branża hotelarska nadchodzi z pomocą! – zobacz, jak to robią we Włoszech

Para i dziecko /Ilustracja do tekstu: Program prokreacyjny: kto skorzysta a kto nie? Niełatwe leczenie niepłodności
Fot.: Fotolia

W zwiększenie dzietności we Włoszech angażują się przedstawiciele różnych branży, także hotelarskich. 10 hoteli w Umbrii zgłosiło swój udział w kampanii „Pokój Płodności” – jeśli para udowodni, że 9 miesięcy po ich wizycie w danym ośrodku urodziło im się dziecko, mogą liczyć na… darmowy pobyt!

Włochy mają problem

Inicjatywa jest tym ciekawsza, że Włochy rzeczywiście mają wyraźnie malejący poziom dzietności, jak podkreśla „Daily Mail”. W 2015 roku kraj ten zarejestrował najniższą liczbę urodzeń od ponad 150 lat. Problem niepłodności dotyczy tam zaś około 700 tys. osób.

We wrześniu tego roku włoskie Ministerstwo Zdrowia zapoczątkowało także inicjatywę „Dzień płodności”, której główne zadania skupiają się na programach edukacyjnych i zdrowotnych. Nie wszyscy obywatele są jednak zadowoleni. Wielu demonstrowało przeciwko wprowadzeniu tego dnia, bowiem twierdzą, że jest to ignorowanie prawdziwych powodów niskiego przyrostu naturalnego, które mają podłoże ekonomiczne.

Hotelowe starania

Tym ciekawszy wydaje się być wspomniany wyżej pomysł kilku hoteli. Jeśli okaże się, że faktycznie maluch urodził się w terminie wskazującym na poczęcie w danym miejscu, rodzina otrzyma albo zwrot kosztów wcześniejszego pobytu, albo darmową kolejną podróż. Co ważne, pary biorące udział w programie nie muszą być małżeństwem, a organizatorzy dają im dziesięciodniowe „widełki” odnośnie daty poczęcia.

Pomysł wzbudza wiele kontrowersji. Jedną z nich jest miejsce prowadzenia kampanii. Wszystko dzieje się bowiem w Asyżu, który związany jest ze świętym Franciszkiem. Niektórzy wskazują, że motyw seksualny jest więc absurdalny w zestawieniu z historią i religijnymi odniesieniami miasta. Inni zaś liczą na dodatkową promocję i korzyści, jakie może odnieść branża turystyczna.

Dzielnie walczą

Co ważne, Włochy rzeczywiście zdają się stawiać na dzietność. Dane z 2013 roku mówiły, że Italia jest krajem przodującym w Europie w liczbie ośrodków zajmujących się in vitro. Było ich tam w danym czasie 350, o czym pisaliśmy w naszym portalu.

Źródło: Daily Mail

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".