Przejdź do treści

Magazyn dla starających się o dziecko czyli gazeta o niepłodności, in vitro i adopcji

magazyn o niepłodności gazeta o niepłodności

Magazyn dla starających się o dziecko to pierwszy taki poradnik dla osób, które chcą zostać rodzicami. Gazeta o niepłodności powstała jako odpowiedź na zwiększający się problem niepłodności, która staje się chorobą cywilizacyjną dotykającą 1 na 5 polskich par. Chcemy Być Rodzicami to nie tylko gazeta o niepłodności czy gazeta o in vitro – to kompleksowy poradnik o niepłodności, staraniach o dziecko i adopcji. Prezentujemy różne drogi do rodzicielstwa.

CHaBeR News

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

Magazyn dla starających się o dziecko

Chcemy Być Rodzicami przedstawia drogę do rodzicielstwa od pierwszej myśli o dziecku. Piszemy o tym, jak się przygotować do ciąży, jak obserwować swój organizm. Tłumaczy jak przebiega owulacja i kiedy odstawić tabletki antykoncepcyjne. Opowiadamy o tym, że o dziecko stara się para – dlatego piszemy też o bardzo męskich sprawach. Dużo miejsca poświęcamy też temu jak ze sobą rozmawiać o tak ważnej sprawie jaką jest planowanie rodziny.

Magazyn o niepłodności – poradnik dla niepłodnych

Jeśli starania o dziecko przedłużają się, trwają dłużej niż rok (dla osób poniżej 35 r.ż) albo dłużej niż 6 miesięcy (dla osób powyżej 35rż) to możemy mówić o niepłodności. Dla wielu par diagnoza niepłodności może być zaskoczeniem, wiele par czuje się zagubionych i nie wie jak pokierować swoim leczeniem. Do tej pory w internecie królowały fora oraz teksty bardzo medyczne. Nasza gazeta o niepłodności jest poradnikiem dla niepłodnych – wraz z ekspertami wyjaśniamy, jak przebiegają poszczególne etapy leczenia, opisujemy szczegółowo jak wyglądają badania, przybliżamy czytelniczkom to, co może ich czekać na ich drodze do macierzyństwa i rodzicielstwa.

Magazyn o in vitro?

Jedną z uznanych metod leczenia niepłodności jest metoda in vitro. Ta powszechnie uznana i skuteczna metoda jest oczywiście przez nas szczegółowo prezentowana, również dlatego, że narosło wokół niej wiele szkodliwych mitów. Wiemy jednak, że wiele par, z różnych względów, nie zechce z niej skorzystać. Dlatego naszą misją jest przedstawianie wszystkich dostępnych metod, które budzą zainteresowanie naszych czytelniczek i czytelników. Nikogo nie oceniamy i nie narzucamy wyborów, podchodzimy z szacunkiem i zrozumieniem dla decyzji, bo wiemy, że żadna z tych decyzji nie bywa łatwa. Dlatego nie jest to gazeta to tylko gazeta o in vitro.

Magazyn o adopcji

Dla większości starających się o dziecko, adopcja jest ostatnim krokiem w walce o dziecko. Zarówno jednak na portalu jak i w magazynie Chcemy Być Rodzicami jest stała rubryka poświęcona temu tematowi. Chcemy Być Rodzicami to nie jest magazyn  czy gazeta o adopcji  ale przyszli i obecni rodzice adopcyjni znajdą u nas teksty dla nich przeznaczone. Zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.

Chcemy Być Rodzicami – gazeta o staraniach o dziecko, gazeta o niepłodności – gdzie kupić

Nasz magazyn dla starających się o dziecko można kupić w salonach Empik czy Ruch.

Wersję drukowaną możesz zamówić w formie prenumeraty albo pojedynczych egzemplarzy tutaj – wysyłka w dyskretne(j kopercie.

Wersja elektroniczna tutaj

Można też czytać nasz magazyn w wygodnej aplikacji na telefony – szukaj w sklepach pod nazwą Chcemy Być Rodzicami.

Poradnik o niepłodności

Początkowo wychodziliśmy jako dwumiesięcznik,  ale już w połowie 2016 roku zdecydowaliśmy się na comiesięczne spotkania z czytelniczkami.

Kampania Niepłodności nie widać

Od 2016 prowadzimy jako magazyn kampanię społeczną Niepłodności nie widać. Pierwsza tura spotkań odbyła się z influencerami, którzy dzięki spotkaniu w naszej redakcji publikowali posty poświęcone niepłodności z przeznaczeniem dla swoich czytelników. Dzięki temu problem niepłodności pojawił się w różnych miejscach i z rożnej perspektywy. Odsłona kampanii w 2018 roku to spotkania z czytelniczkami i odpowiedź na ich zapotrzebowanie.

 

 

 

Tekst akutalizowany

 

 

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.