fbpx
Przejdź do treści

Magazyn dla starających się o dziecko czyli gazeta o niepłodności, in vitro i adopcji

magazyn o niepłodności gazeta o niepłodności

Magazyn dla starających się o dziecko to pierwszy taki poradnik dla osób, które chcą zostać rodzicami. Gazeta o niepłodności powstała jako odpowiedź na zwiększający się problem niepłodności, która staje się chorobą cywilizacyjną dotykającą 1 na 5 polskich par. Chcemy Być Rodzicami to nie tylko gazeta o niepłodności czy gazeta o in vitro – to kompleksowy poradnik o niepłodności, staraniach o dziecko i adopcji. Prezentujemy różne drogi do rodzicielstwa.

Magazyn dla starających się o dziecko

Chcemy Być Rodzicami przedstawia drogę do rodzicielstwa od pierwszej myśli o dziecku. Piszemy o tym, jak się przygotować do ciąży, jak obserwować swój organizm. Tłumaczy jak przebiega owulacja i kiedy odstawić tabletki antykoncepcyjne. Opowiadamy o tym, że o dziecko stara się para – dlatego piszemy też o bardzo męskich sprawach. Dużo miejsca poświęcamy też temu jak ze sobą rozmawiać o tak ważnej sprawie jaką jest planowanie rodziny.

Magazyn o niepłodności – poradnik dla niepłodnych

Jeśli starania o dziecko przedłużają się, trwają dłużej niż rok (dla osób poniżej 35 r.ż) albo dłużej niż 6 miesięcy (dla osób powyżej 35rż) to możemy mówić o niepłodności. Dla wielu par diagnoza niepłodności może być zaskoczeniem, wiele par czuje się zagubionych i nie wie jak pokierować swoim leczeniem. Do tej pory w internecie królowały fora oraz teksty bardzo medyczne. Nasza gazeta o niepłodności jest poradnikiem dla niepłodnych – wraz z ekspertami wyjaśniamy, jak przebiegają poszczególne etapy leczenia, opisujemy szczegółowo jak wyglądają badania, przybliżamy czytelniczkom to, co może ich czekać na ich drodze do macierzyństwa i rodzicielstwa.

Magazyn o in vitro?

Jedną z uznanych metod leczenia niepłodności jest metoda in vitro. Ta powszechnie uznana i skuteczna metoda jest oczywiście przez nas szczegółowo prezentowana, również dlatego, że narosło wokół niej wiele szkodliwych mitów. Wiemy jednak, że wiele par, z różnych względów, nie zechce z niej skorzystać. Dlatego naszą misją jest przedstawianie wszystkich dostępnych metod, które budzą zainteresowanie naszych czytelniczek i czytelników. Nikogo nie oceniamy i nie narzucamy wyborów, podchodzimy z szacunkiem i zrozumieniem dla decyzji, bo wiemy, że żadna z tych decyzji nie bywa łatwa. Dlatego nie jest to gazeta to tylko gazeta o in vitro.

Magazyn o adopcji

Dla większości starających się o dziecko, adopcja jest ostatnim krokiem w walce o dziecko. Zarówno jednak na portalu jak i w magazynie Chcemy Być Rodzicami jest stała rubryka poświęcona temu tematowi. Chcemy Być Rodzicami to nie jest magazyn  czy gazeta o adopcji  ale przyszli i obecni rodzice adopcyjni znajdą u nas teksty dla nich przeznaczone. Zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.

Chcemy Być Rodzicami – gazeta o staraniach o dziecko, gazeta o niepłodności – gdzie kupić

Nasz magazyn dla starających się o dziecko można kupić w salonach Empik czy Ruch.

Wersję drukowaną możesz zamówić w formie prenumeraty albo pojedynczych egzemplarzy tutaj – wysyłka w dyskretne(j kopercie.

Wersja elektroniczna tutaj

Można też czytać nasz magazyn w wygodnej aplikacji na telefony – szukaj w sklepach pod nazwą Chcemy Być Rodzicami.

Poradnik o niepłodności

Początkowo wychodziliśmy jako dwumiesięcznik,  ale już w połowie 2016 roku zdecydowaliśmy się na comiesięczne spotkania z czytelniczkami.

Kampania Niepłodności nie widać

Od 2016 prowadzimy jako magazyn kampanię społeczną Niepłodności nie widać. Pierwsza tura spotkań odbyła się z influencerami, którzy dzięki spotkaniu w naszej redakcji publikowali posty poświęcone niepłodności z przeznaczeniem dla swoich czytelników. Dzięki temu problem niepłodności pojawił się w różnych miejscach i z rożnej perspektywy. Odsłona kampanii w 2018 roku to spotkania z czytelniczkami i odpowiedź na ich zapotrzebowanie.

Tekst aktualizowany

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.