fbpx
Przejdź do treści

Łodzianie dopięli swego. 4 kolejne lata z in vitro

Łódzcy samorządowcy podjęli decyzję o rozpoczęciu programu in vitro. Ma on ruszyć 1 lipca, miasto chce przeznaczyć na niego milion zł w skali roku.

23 radnych z koalicji PO- SLD głosowało za przyjęciem programu. Przeciwko byli politycy PiS. Ich zdaniem zgoda na program jest „opowiedzeniem się po stronie cywilizacji śmierci”. Uznali również, że in vitro zajmują się kliniki prywatne, dlatego są przeciwni wydawaniu publicznych pieniędzy do prywatnych placówek. Argument prawicy odrzucili radni z PO i SLD. Zaznaczyli, że że in vitro jest jednym z narzędzi, która pomagają starającym się o dziecko parom.

Daje im szansę pokonać niepłodność i doświadczyć szczęścia jako rodzice. Według założeń program  ma być realizowany w latach 2016-2020. Jego adresatkami są  mieszkanek Łodzi od 20 do 40 roku życia. Przy specjalnych wskazaniach medycznych w programie będą mogły uczestniczyć także kobiety 42-letnie. Miasto dofinansuje do trzech zabiegów in vitro dla par pozostających w związkach małżeńskich lub partnerskich. Każda z zakwalifikowanych do programu par będzie mogła liczyć na kwotę do 15 tys. zł. Magistrat szacuje, że w Łodzi ok. 7,5 tys. par jest dotkniętych problemem niepłodności. Planowane jest utworzenie portalu internetowego, gdzie będzie można pobrać wszystkie wnioski. Na in vitro planuje się przeznaczyć milion zł w skali roku. W tym  kwota ma być o połowę mniejsza. 

Karolina Błaszkiewicz

Źródło: www.mp.pl

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.