fbpx
Przejdź do treści

Łódź zapłaci za in vitro!

Łódzki Urząd Miasta zapowiedział dofinansowanie in vitro z budżetu miasta. Finansowa pomoc może pokryć nawet połowę leczenia.

Na razie nie znamy konkretów – ile par będzie mogło skorzystać z częściowej refundacji i jak duża ona będzie. Jak informuje Dziennik Łódzki, nie wiadomo również, jaką kwotę miejski budżet będzie musiał zabezpieczyć na ten cel.

Rządowy program refundacji obowiązuje tylko do połowy przyszłego roku. Łódzcy samorządowcy chcą, aby jego miejski odpowiednik obowiązywał do 2019 roku. Pomysł nie jest nowy. Dwa lata temu miasto próbowało wprowadzić podobne rozwiązanie. Jednak wstrzymano na nim prace, ponieważ weszła w życie rządowa refundacja zabiegów in vitro.

Łódź nie jest pierwszym miastem, które zapowiedziało pomoc niepłodnym parom. Naprzeciw pacjentom wyszedł również Poznań (więcej możesz przeczytać tutaj…) i Częstochowa (więcej możesz przeczytać tutaj…).

Magda Dubrawska

Źródło: RYNEK ZDROWIA

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.