fbpx
Przejdź do treści

Lewica w Lesznie walczy o in vitro

Część leszczyńskich radnych chcą wprowadzenia 3-letniego programu in vitro dla potrzebujących par. Ten miałby zacząć obowiązywać już od 2017 roku. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Prawicowi radni liczą, że projekt przeciwników zostanie odrzucony. Wsparliby za to inne rozwiązanie. Jakie? Na przykład wybór naprotechnologii jako metody leczenia niepłodności. Wspieranie w taki sposób podoba się im zdecydowanie bardziej i kontratakują propozycję lewicy. – Mamy informacje, że szykuje się taka międzyklubowa inicjatywa, podjęcia tematu leczenia niepłodności, ale w postaci powołania w Lesznie przychodni leczenia niepłodności metodą naprotechnologii i innymi metodami – powiedział Sławomir Szczot z PIS. – Międzyklubowa grupa radnych nie chce finansowania z budżetu państwa in vitro, z różnych powodów. Chociażby z tego, że to jest metoda bardzo kontrowersyjna i jeszcze w dodatku mało skuteczna i niebezpieczna – dodał.

Karolina Błaszkiewicz

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.