fbpx
Przejdź do treści

Leki in vitro coraz droższe!

Dziś (01 marca 2016 roku) w życie wszedł projekt Ministra Zdrowia w sprawie wykazu leków refundowanych. Zmiany obejmują również leki do stymulacji hormonalnej przed in vitro.

Leki do in vitro nadal będą objęte refundacją, ale na pewno będzie drożej. Podwyżka wyniesie od 3,73 zł. nawet do 91,81 zł. Wszystko zależy od leku, dawki i ilości jednostek w opakowaniu. Jak zapewnia resort zdrowia projekt był konsultowany z opinią publiczną. Jak zapewnia MZ „przeanalizowano wszystkie uwagi zgłoszone do projektu z 22 lutego 2016 r., wyjaśniono wątpliwości związane z okresem obowiązywania decyzji, sprawdzono limity finansowania w grupach limitowych.”

Wykaz wszystkich leków po zmianie wysokości refundacji dostępny tutaj: https://www.bip.mz.gov.pl/legislacja/akty-prawne/obwieszczenie-z-dnia-25-lutego-2016-r.-w-sprawie-wykazu-refundowanych-lekow,-srodkow-spozywczych-specjalnego-przeznaczenia-zywieniowego-oraz-wyrobow-medycznych-na-dzien-1-marca-2016

E-wersja magazynu Chcemy Być Rodzicami do kupienia tutaj!

Magda Dubrawska

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.