fbpx
Przejdź do treści

Leczenie niepłodności w Szpitalu Klinicznym im ks. Anny Mazowieckiej – uruchomiono Referencyjny Ośrodek Leczenia Niepłodności!

Leczenie niepłodności szpital Karowa

Leczenie niepłodności to często długi i wymagający proces – pod względem emocjonalnym, fizycznym, finansowym, społecznym etc. Stąd tak ważna jest profesjonalne opieka medyczna w tym zakresie. Tym bardziej cieszy więc informacja, że w Szpitalu Klinicznym im ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie uruchomiono Referencyjny Ośrodek Leczenia Niepłodności. Znajduje się on w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej.

Diagnostyka i leczenie niepłodności

Na leczenie do Ośrodka przyjmowane będą pary, które mają problem z płodnością – czyli przez co najmniej 12 miesięcy bezskutecznie starały się o ciążę i nie miały wcześniej ustalonego medycznie rozpoznania niepłodności.

Diagnostyka i terapia pacjentów jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby umówić się na bezpłatną wizytę należy zadzwonić pod numer 22 59 66 175. Dzwonić można od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Kompleksowa diagnostyka i leczenie niepłodności będą przeprowadzane przez zespół specjalistów z dziedziny endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, endokrynologii, andrologii, lekarzy wyspecjalizowanych w ultrasonografii, histeroskopii i laparoskopii, przy współpracy z embriologiem i psychologiem.

Świadczenia udzielane w programie obejmują dwa etapy:  wstępny i  poszerzonej diagnostyki, które umożliwią ustalenie przyczyn niepłodności lub wyznaczenie dalszego postępowania terapeutycznego.

Diagnostyka obejmuje:

1. Badania laboratoryjne;

2. Badania nieinwazyjne:

  • USG ginekologiczne,
  • USG jąder;

3) Badania inwazyjne:

  • histerosalpinografia,
  • ultrasonograficzna histerosalpingosonografia kontrastowa,
  • laparoskopia diagnostyczna.

Zakres realizowanych procedur w konkretnej sytuacji zależy od indywidualnych potrzeb uczestników i zaleceń lekarza prowadzącego.

Misja: Dziecko

Ośrodek powstał w ramach projektu „Misja: Dziecko”. Modernizacja i doposażenie Szpitala Karowa jako referencyjnego ośrodka leczenia niepłodności , dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działania 9.2. Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych.

Z dofinansowania w wysokości ponad 1,6 miliona złotych, które otrzymał Szpital, wyremontowano pomieszczenia Ośrodka, a także zakupiono wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny. A wszystko to w trosce o pacjentów oraz o ich marzenie bycia rodzicami!Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!
Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.