Leczenie niepłodności to często długi i wymagający proces – pod względem emocjonalnym, fizycznym, finansowym, społecznym etc. Stąd tak ważna jest profesjonalne opieka medyczna w tym zakresie. Tym bardziej cieszy więc informacja, że w Szpitalu Klinicznym im ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie uruchomiono Referencyjny Ośrodek Leczenia Niepłodności. Znajduje się on w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej.
Diagnostyka i leczenie niepłodności
Na leczenie do Ośrodka przyjmowane będą pary, które mają problem z płodnością – czyli przez co najmniej 12 miesięcy bezskutecznie starały się o ciążę i nie miały wcześniej ustalonego medycznie rozpoznania niepłodności.
Diagnostyka i terapia pacjentów jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby umówić się na bezpłatną wizytę należy zadzwonić pod numer 22 59 66 175. Dzwonić można od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.
Kompleksowa diagnostyka i leczenie niepłodności będą przeprowadzane przez zespół specjalistów z dziedziny endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, endokrynologii, andrologii, lekarzy wyspecjalizowanych w ultrasonografii, histeroskopii i laparoskopii, przy współpracy z embriologiem i psychologiem.
Świadczenia udzielane w programie obejmują dwa etapy: wstępny i poszerzonej diagnostyki, które umożliwią ustalenie przyczyn niepłodności lub wyznaczenie dalszego postępowania terapeutycznego.
Diagnostyka obejmuje:
1. Badania laboratoryjne;
2. Badania nieinwazyjne:
- USG ginekologiczne,
- USG jąder;
3) Badania inwazyjne:
- histerosalpinografia,
- ultrasonograficzna histerosalpingosonografia kontrastowa,
- laparoskopia diagnostyczna.
Zakres realizowanych procedur w konkretnej sytuacji zależy od indywidualnych potrzeb uczestników i zaleceń lekarza prowadzącego.
Misja: Dziecko
Ośrodek powstał w ramach projektu „Misja: Dziecko”. Modernizacja i doposażenie Szpitala Karowa jako referencyjnego ośrodka leczenia niepłodności , dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działania 9.2. Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych.
Z dofinansowania w wysokości ponad 1,6 miliona złotych, które otrzymał Szpital, wyremontowano pomieszczenia Ośrodka, a także zakupiono wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny. A wszystko to w trosce o pacjentów oraz o ich marzenie bycia rodzicami!
Dostęp dla wszystkich
Wolny dostęp
Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!