fbpx
Przejdź do treści

Leczenie niepłodności na Ukrainie – BioTexCom to więcej niż tylko klinika

leczenie niepłodności na Ukrainie BioTexCom

Współczesna medycyna reprodukcyjna potrafi zdziałać cuda: dzięki programom IVF wielu małżeństwom udało się zostać rodzicami. Centrum Rozrodu Człowieka BioTexCom pomaga nawet tym parom, które straciły już nadzieję na skuteczne leczenie.

„Nie ma niepłodności absolutnej” – tym hasłem od 10 lat zespół doświadczonych lekarzy (personel medyczny to doktorzy nauk medycznych z 20-letnim stażem, członkowie europejskich stowarzyszeń) pomaga odnaleźć szczęście ojcostwa i macierzyństwa w nawet najbardziej beznadziejnych przypadkach. Klinika świadczy pełen zakres usług IVF, w tym przeszczep endometrium, inseminację domaciczną i dawstwo mitochondriów.

Jednak początek procesu leczenia niepłodności to odpowiedzialny etap w życiu każdego człowieka. To czytanie komentarzy, odwiedzanie forów i uzyskiwanie osobistych rekomendacji na temat wielu klinik, a następnie staranna selekcja. Kto z nas nie robił tego samego przynajmniej raz w życiu? W końcu każdy koncentruje się przede wszystkim na pomyślnym wyniku. Oto kilka zalet kliniki BioTexCom, które warto w tym kontekście poznać:

MAŁŻEŃSTWO

Prawa rządzące procesem leczenia niepłodności w Polsce i na Ukrainie są bardzo różne. Przypominamy, że aby rozpocząć skuteczne leczenie niepłodności w Polsce trzeba być w oficjalnym związku małżeńskim lub partnerskim (w tym wypadku partner musi zgłosić się do urzędu stanu cywilnego). W BioTexCom  możecie przyjechać na program bez oficjalnego aktu małżeństwa. Potrzebna jest tylko para i jej pragnienia.

Ale – co więcej – bycie w związku nie jest tam obowiązkiem. Na Ukrainie dozwolone jest przeprowadzenie zabiegu sztucznego zapłodnienia nie tylko dla par, ale także dla singielek. Ponadto można nawet wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie program: inseminację czy zapłodnienie in vitro. Duży odsetek kobiet nie ma męża, ale chce zostać matką. I tu pojawia się pytanie: ile czasu kobieta poświęci na poszukiwanie swojego ideału i czy będzie mogła później zajść w ciążę, a następnie urodzić dziecko? Dziś coraz więcej kobiet decyduje się na posiadanie dziecka dla siebie – bez zawarcia małżeństwa. Stało się to możliwe dzięki najnowszym osiągnięciom medycznym. Oczywiście, nauka nie jest w stanie oszukać natury, dlatego nawet do zapłodnienia IVF potrzebne są komórki męskie. Można nie znać dawcy nasienia (lub użyć materiału biologicznego znajomego mężczyzny), ale ciąża nie zadziała bez udziału mężczyzny.

LGBT+ (pary, w których jeden z partnerów jest zdolny do noszenia ciąży)

Love is love – wszyscy jesteśmy równi, w szczególności w prostym ludzkim pragnieniu założenia rodziny. W końcu w rodzinie nie chodzi o płeć osoby, ale o miłość, prawda? W klinice BioTexCom nie tylko para heteroseksualna może podpisać umowę na program in vitro lub inseminacji domacicznej. Obecnie BioTexCom ma do czynienia z różnorodnymi sytuacjami i pragnieniami, które wymagają indywidualnego podejścia do każdego konkretnego przypadku, np. ciąża między dwiema kobietami.

Technologie wspomaganego rozrodu stosowane przez pary lesbijek obejmują inseminację domaciczną, zapłodnienie in vitro (IVF), donację komórki jajowej lub wykorzystanie oocytów partnerki. W przypadku wykorzystania oocytów partnerki jedna kobieta dostarcza oocyty, które są zapładniane nasieniem dawcy, podczas gdy druga otrzymuje zarodki i nosi ciążę. W efekcie, po uprzednim wyrażeniu zgody, pojawia się genetyczna matka i taka, która rodzi dziecko.

REDUKCJA

Wszyscy wiedzą, że zabiegowi IVF często towarzyszą ciąże mnogie (30% przypadków). W ciąży mnogiej wzrasta ryzyko wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych lub przedwczesnych narodzin, które zmniejszają szansę na zachowanie życia lub zdrowia urodzonych dzieci. Problem pojawia się również w sytuacji, w której dowiadujemy się, że jeden z zarodków mnogiej ciąży jest poważnie uszkodzony i dziecko po narodzinach nie ma szans na przeżycie lub będzie ciężko i nieuleczalnie chore. Co zrobić w takiej sytuacji?

Aby zapobiec powikłaniom położniczym i prenatalnym związanym z ciążą mnogą, można przeprowadzić manipulacje w celu zmniejszenia liczby rozwijających się zarodków – zmniejszenie liczby zarodków – redukcję. Redukcja zarodków jest przeprowadzana tylko po podsumowaniu konsilium lekarzy o potrzebie jej przeprowadzenia, w którym bierze udział co najmniej trzech lekarzy.

WŁASNA BAZA DAWCZYŃ I DAWCÓW

BioTexCom posiada własną ogromną bazę danych dawczyń spełniająca wszystkie indywidualne potrzeby pacjentów. Należy podkreślić, że klinika preferuje technikę ICSI ze świeżymi komórkami jajowymi typu A (doskonała jakość) i dlatego ich nie zamraża. Udowodniono, że użycie świeżego materiału genetycznego zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu. Należy podkreślić, że zapewniona jest klientom możliwość samodzielnego wyboru dawczyni komórek jajowych z bazy kliniki BioTexCom.

Dawczynie podlegają ścisłej kontroli genetycznej, fizycznej i psychologicznej: wszystkie mają mniej niż 30 lat i jedno zdrowe dziecko. Klinika posiada również własny bank dawców nasienia. Dawcy i dawczynie to zdrowe młode osoby, które świadomie i dobrowolnie zdecydowały się na oddanie swoich komórek rozrodczych oraz przeszły szereg rygorystycznych czynności kwalifikacyjnych.

WIEK

Współczesne kobiety coraz częściej rodzą później: nie zaskoczysz nikogo pierwszą ciążą po 40-stce. Co więcej, jest wystarczająco dużo przykładów udanego porodu nawet po 50-tce! Przyczyn takiego zachowania reprodukcyjnego jest wiele i zwykle są one złożone. Może to mieć podłoże ekonomiczne, psychologiczne lub jakiekolwiek inne. Ale – co najważniejsze – poziom nowoczesnej medycyny i technologii rozrodczych sprawia, że ​​późne macierzyństwo jest fizycznie możliwe. Wiek nie jest wyrokiem, a macierzyństwo nie ma „daty przydatności”.

W wielu przypadkach medycznych klientki mogą zajść w ciążę na swoich komórkach jajowych. Zasadniczo granica wieku to 42-43 lata, ale wszystkie przypadki są indywidualne, ponieważ dokładna decyzja lekarska wymaga zbadania organizmu kobiety i jej statusu rozrodczego. Ale w tym wieku lekarze radzą dokonać wyboru na korzyść programu IVF przy użyciu komórek jajowych dawczyni. W przypadku podpisania kontraktu na program z komórkami jajowymi dawczyni, klientka nie ma ograniczeń wiekowych. Może mieć 30, 40, 50, a nawet 60 lat.

ALL INCLUSIVE

Każdy pakiet kliniki obejmuje leczenie, opłatę za dawstwo komórki jajowej, leki, obsługę koordynatora odpowiedzialnego za program, zakwaterowanie, wyżywienie, transport. Potencjalni klienci są więc otoczeni wszechstronnym komfortem i opieką po przyjeździe na Ukrainę.

Klinika oferuje ciekawą, szeroką ofertę: napiszcie do BioTexCom już teraz i uzyskajcie próbny dostęp do bazy dawczyń komórek jajowych!
www.BioTexCom.pl

2021 has just begun, but our Biotexcom team doesn’t sit around! 🤪 Already 54 babies were born at Biotexcom through…

Opublikowany przez Biotexcom fertility clinic. Surrogacy & Egg donation Środa, 3 marca 2021


Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!
Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.