fbpx
Przejdź do treści

Ławy sejmowe stoją puste – cisza przed burzą o in vitro

Ustawa invitro. Sejm - czy przejdą zmiany proponowane przez grupę posłów?

Dziś w Sejmie, obok dwóch innych kontrowersyjnych projektów ustaw, odbędzie się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o in vitro. Temat zapłodnienia pozaustrojowego niknie w krzykach kłótni o aborcję.

Aborcja i in vitro razem

Rozpoczęło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu Stop Aborcji. Następnie na mównicy sejmowej zostaną omówione: poselski projekt Ratujmy Kobiety oraz projekt nowelizacji ustawy o in vitro.

W tym czasie pod gmachem sejmowym trwa „Czarny Protest”. Kilkaset osób ubranych na czarno manifestuje swój sprzeciw wobec zaostrzenia prawa. W tłumie stoją dwa namioty: organizacji Ratujmy Kobiety oraz Partii Razem. – Bez sensu. Nie mogliby stanąć razem? – pyta w nieoficjalnej rozmowie jeden z posłów. Jedno miejsca, wspólna sprawa, okrzyki „naszą siłą jest solidarność”, a gdzieś pomiędzy tym podziały partyjne.

protest

Pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy in vitro odbędzie się dopiero po godzinie 19. Wiele osób może mieć smutne skojarzenie z innymi nocnymi pracami Sejmu; na szczęście głosowanie zaplanowane jest na jutro w godzinach o 9 do 10.

Pustki

Dziś na mównice sejmową trafiły trzy kontrowersyjne i bardzo ważne społecznie ustawy, mimo to Sejm jest pusty. Sala planarna nie jest zapełniona nawet w połowie.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.