fbpx
Przejdź do treści

Ławy sejmowe stoją puste – cisza przed burzą o in vitro

Ustawa invitro. Sejm - czy przejdą zmiany proponowane przez grupę posłów?

Dziś w Sejmie, obok dwóch innych kontrowersyjnych projektów ustaw, odbędzie się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o in vitro. Temat zapłodnienia pozaustrojowego niknie w krzykach kłótni o aborcję.

Aborcja i in vitro razem

Rozpoczęło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu Stop Aborcji. Następnie na mównicy sejmowej zostaną omówione: poselski projekt Ratujmy Kobiety oraz projekt nowelizacji ustawy o in vitro.

W tym czasie pod gmachem sejmowym trwa „Czarny Protest”. Kilkaset osób ubranych na czarno manifestuje swój sprzeciw wobec zaostrzenia prawa. W tłumie stoją dwa namioty: organizacji Ratujmy Kobiety oraz Partii Razem. – Bez sensu. Nie mogliby stanąć razem? – pyta w nieoficjalnej rozmowie jeden z posłów. Jedno miejsca, wspólna sprawa, okrzyki „naszą siłą jest solidarność”, a gdzieś pomiędzy tym podziały partyjne.

protest

Pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy in vitro odbędzie się dopiero po godzinie 19. Wiele osób może mieć smutne skojarzenie z innymi nocnymi pracami Sejmu; na szczęście głosowanie zaplanowane jest na jutro w godzinach o 9 do 10.

Pustki

Dziś na mównice sejmową trafiły trzy kontrowersyjne i bardzo ważne społecznie ustawy, mimo to Sejm jest pusty. Sala planarna nie jest zapełniona nawet w połowie.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Tematy:

Autor

Magda Dubrawska

dziennikarka Chcemy Być Rodzicami, doktorantka socjologii.