fbpx
Przejdź do treści

Kwalifikacje surogatki

W Polsce surogacja to temat pomijany. Rodzime prawo w ogóle nie porusza tej kwestii. Jednak podziemie surogacyjne działa i ma się całkiem nieźle.

Istnieje wiele kobiet, które decydują się na „wypożyczenie brzucha”. Oczywiście, jak to zwykle bywa, popyt reguluje rynek, a więc chętne, żeby udostępnić swój brzuch biorą się z potrzeby co oznacza, że są też chętni, aby z tych „usług” skorzystać.
 

Decyzja o surogacji, bez względu na to po której stronie przyjdzie nam stać, jest jedną z tych, które potrafią odmienić życie – zarówno dla rodziny potrzebującej pomocy, jak i kobiety, która tę pomoc oferuje. Jedni surogatki oceniają przez pryzmat chęci zarobku, inni widzą hojne, pełne empatii, szlachetne kobiety. Naturalnie wiele kobiet rozważa podjęcie macierzyństwa zastępczego, aby umożliwić rodzicielstwo osobom z rożnych przyczyn pozbawionym tego daru. Jednak często czynnikiem decydującym są korzyści materialne związane z surogacją.

 

Jaka jest idealna kandydatka na surogatkę? Aspektów jest wiele, m.in. umiejętność współczucia i zaangażowanie cechują kobiety zrzeszone w specjalnych zagranicznych agencjach poszukujących surogatek.

 

Główne kryteria rozważane przy wyborze surogatki to: wiek (21-39 lat), współczynnik BMI (18-34), udokumentowany brak komplikacji w ciąży oraz przy porodzie (jeśli kobieta nosiła już jakieś dziecko), brak nałogów, brak zaburzeń psychicznych, niekaralność i zdrowy styl życia.

 

W Polsce surogacja odbywa się szeptem, jednak w wielu innych krajach na świecie istnieją agencje, gdzie można przebierać w aplikacjach surogatek.

POWIĄZANE ARTYKUŁY:
Pożycz mi brzuch
Prawnik odpowiada: surogacja w Polsce 
Tajlandia przeciwko „turystyce płodnościowej”

Magda Dubrawska

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.