fbpx
Przejdź do treści

Księga Adoptowanego Dziecka

Za kilka tygodni odbędzie premiera Księgi Adoptowanego Dziecka autorstwa Magdaleny Modlibowskiej (autorki m.in. „Odczarować adopcję. Narodziny Twojego adoptowanego dziecka”). Album ukaże się nakładem Wydawnictwa Lepsza Strona i magazynu Chcemy Być Rodzicami. To pierwszy na polskim rynku album, w którym przyszli i aktualni rodzice adopcyjni będą mogli opisywać swoją historię stania się rodzicami. Do tej pory rodzice adopcyjni nie mili możliwości stworzenia tak unikalnej pamiątki.

– Księga Adoptowanego Dziecka, to album w którym dziecko odnajdzie ogromne pragnienie jego nadejścia. Wraz z otrzymaniem tego albumu dostanie w przyszłości najcenniejszą, bardzo osobistą pamiątkę, być może cenniejszą nawet od zdjęć mamy w ciąży – tłumaczy autorka Magdalena Modlibowska.

To sentymentalna na pamiątka na całe życie.  Pomaga budować poczucie tożsamości nie tylko samego dziecko, ale także całej rodziny dodatkowo ją spajając. – Dla dziecka adoptowanego dodatkowo szczególne znaczenie ma poczucie, że było wyczekiwane, że ktoś starał się, aby zostać JEGO i tylko JEGO rodzicem. Dlatego odkrywanie w miarę dorastania pamiątek i „dowodów” tych starań, jest bardzo solidnym fundamentem poczucia własnej wartości i przynależności do tej konkretnej rodziny.  – przekonuje autorka.

Album to wyjątkowy dar dla dziecka. Jest pomocą w budowaniu odpowiedzi na nieuniknione, ale też fundamentalne pytanie dziecka adopcyjnego: kim jestem? To propozycja dla wszystkich, którzy ten moment chcą ułatwić i sobie i swojemu dziecku. – To pierwszy taki album na polskim rynku, który daje tej grupie rodziców do ręki ogromne ułatwienie, pomoc w budowaniu dla swojego przyszłego dziecka adopcyjnego bazy należnego mu poczucia bycia członkiem tej rodziny. Każde dziecko adopcyjne przeżywa trudy opuszczenia przez rodziców biologicznych, trudno jest na bazie takich przeżyć budować swoją pewność siebie. – tłumaczy Magdalena Modlibowska.

Dzięki Księdze Adoptowanego Dziecka przyszli i aktualni rodzice adopcyjni będą mogli opisywać swoją historię stania się rodzicami. Mogą przekazać swoje motywacje, swoje emocje; wklejać pamiątki, zdjęcia i w ten sposób przygotowywać pierwszy prezent dla nowego członka rodziny. – Pamięć ludzka bywa ulotna. Nie każdy rodzic ma zdolności pisania pamiętnika. – przekonuje autorka . Warto więc zbierać wspólne wspomnienia od pierwszych chwil.

Księga Adoptowanego Dziecka zdobyła rekomendacje od ośrodków adopcyjnych, które widzą w niej wsparcie dla rodziców przechodzących przez często długotrwały proces adopcyjny.

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.