fbpx
Przejdź do treści

Kot i noworodek. Co zrobić, by zwierzak zaakceptował nowego członka rodziny?

„Teorie o kotach atakujących czy duszących noworodki to bzdura” – mówi kocia behawiorystka, tech. wet. Małgorzata Biegańska-Hendryk. – fot. Pixabay

Przyjście na świat dziecka oznacza ogromną zmianę dla wszystkich domowników. Także dla naszych ukochanych futrzaków. Nie chcesz, aby kot poczuł się odtrącony? Zadbaj o jego komfort odpowiednio wcześnie.

Prawda vs. fałsz

Na temat kotów panuje wiele mitów. Mają ponoć dziewięć żyć i chodzą tylko swoimi drogami. Być może. Warto jednak rozprawić się z legendą, jakoby stawały się agresywne, kiedy w ich otoczeniu pojawia się dziecko.

„Teorie o kotach atakujących czy duszących noworodki to bzdura. Jest to równie ubrawnione jak teoria o kotach pijących mleko” – mówi kocia behawiorystka, tech. wet. Małgorzata Biegańska-Hendryk.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.
Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".