fbpx
Przejdź do treści

Koniec ze wstydem

Ta choroba określana jest jako stan, w którym brak kontroli oddawania moczu powoduje problemy higieniczne i utrudnia kontakty międzyludzkie. – fot. fotolia

Być może trudno w to uwierzyć, ale nietrzymanie moczu jako patologia układu moczowego kobiet dotyczy nie tylko szeroko pojętego zdrowia, lecz także ma ogromne znaczenie społeczne oraz ekonomiczne.

Odsetek kobiet cierpiących na tę patologię w wieku 30–39 lat wynosi około 12%, natomiast w okresie menopauzy dochodzi nawet do 60%. W związku ze starzeniem się społeczeństwa częstość tego problemu będzie znacznie wzrastać i wywierać coraz większy wpływ na komfort życia kobiet.

Ta choroba określana jest jako stan, w którym brak kontroli oddawania moczu powoduje problemy higieniczne i utrudnia kontakty międzyludzkie. Należy też stwierdzić, że bardzo często jest to jedynie objaw innych patologii w obrębie układu moczowo-płciowego, dlatego w każdym przypadku bardzo ważna jest konsultacja lekarska. Pierwsze objawy mogą pojawić się już w wieku rozrodczym kobiety, czyli nawet od 20. roku życia!

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.
Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.