fbpx
Przejdź do treści

Kolejna gwiazda głośno mówi o niepłodności – Anne Hathaway jest w ciąży!

Anne Hathaway - niepłodność, pierwsze strony gazet i emocje, jak u każdej innej kobiety! || Fot: annehathaway Instagram

Pierwsze strony gazet, miliony rozdanych autografów, fani na całym świecie – nie, nic z tych rzeczy nie chroni przed problemem, jakim jest niepłodność. Kolejną gwiazdą, która podzieliła się swoimi trudnościami z zajściem w ciążę jest Anne Hathaway.

Niepłodność w blasku fleszy

36-letnia aktorka znana z takich filmów jak „Diabeł ubiera się u Prady”, „Jeden dzień”, czy też „Interstellar” – do tego zdobywczyni Oscara i Złotego Globa za rolę w „Les Misérables” – udowadnia, że jest taką samą kobietą, jak miliony innych na całym świecie. Ma takie same problemy, tak samo cierpi i tak samo cieszy się z sukcesu – tak, mowa o walce z niepłodnością.

Anne Hathaway opublikowała na swoim Intagramie zdjęcie, na którym widać spory ciążowy brzuch i co najważniejsze, dodała opis:

To nie jest do filmu…
#2
Wszystkie żarty na bok, do każdego, kto przechodzi przez piekło niepłodności i poczęcia, proszę wiedzcie, że droga do żadnej z moich ciąż nie była prosta. Wysyłam Wam dodatkową miłość <3

Głos, który usłyszy świat

Będzie to drugie dziecko aktorki. Wraz z mężem Adamem Shulmanem mają już syna Jonathana, który urodził się w 2016 roku. Do tej pory gwiazda nie dzieliła się jednak trudnościami z płodnością, a jak wynika z Instagramowego opisu, także i przy pierwszym dziecku nie było pod tym względem łatwo.

Owszem, to ważne, aby znani ludzie, których głos jest w stanie dotrzeć do milionów osób, mówili otwarcie o tematach, będących przez wielu traktowanych jako tabu. Z drugiej strony – wracając do kilku zdań wcześniej – jest to taka sama kobieta, jak i wszystkie inne. Być może wcześniej mówienie o niepłodności było zbyt trudne i bolesne? Nikt od nikogo nie może wymagać przekraczania granic, których na dany moment po prostu nie da się przekroczyć.

Grunt, że Anne Hathaway zostanie po raz kolejny mamą. A czy krótkie zdania z social mediów staną się pierwszą z cegiełek, jakie w kolejnych latach aktorka dołoży do szerzenia świadomości problemu niepłodności? Mocno trzymamy za to kciuki. Dołączy wtedy do takich gwiazd, jak chociażby Chrissy Teigen i John Legend, którzy dzielą się swoją historią in vitro, czy też Nicole Kidman i Pink mówiące o trudach doświadczenia poronienia. Tak, ich wszystkich – w takim samym stopniu, jak i każdego innego człowieka – dotyczy temat płodności. W tej kwestii nie ma grup „uprzywilejowanych”!

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".