fbpx
Przejdź do treści

Kobiecy orgazm zwiększa szanse na ciążę? Sprawdź, co mówią badania!

Mówiło się dotąd przede wszystkim, jakie znaczenie dla płodności ma męski orgazm. Kobiecy wydawał się być tylko przyjemnością. Nic bardziej mylnego – oto najnowsze badania, które wskazują, że osiągnięcie przez kobietę orgazmu zwiększa szanse na zajście w ciążę nawet o 15 proc.

Warto przeżywać orgazm

Naukowcy z University College Cork przez dwa miesiące badali orgazm 6-ciu kobiet w wieku 26-52 lata. Miały one same wywoływać orgazm, a następnie wprowadzać płyn na bazie wody, który naśladował nasienie. Za pomocą specjalnego urządzenia mierzyły później, ile zostało z niego zatrzymane w organizmie.

Okazało się, że kobiety które dochodziły skutecznie do punktu kulminacyjnego, zatrzymywały więcej płynu imitującego nasienie. Naukowcy twierdzą, że jest to zwiększenie prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. Pomimo, że liczba kobiet biorących udział w eksperymencie była niewielka, szacują oni, że orgazm może zwiększać szanse na poczęcie o 10-15 proc. Jak powiedział dr Robert King, który prowadził analizy: – Chcielibyśmy uzyskać fundusze, aby rozwinąć to badanie na większą skalę – przytacza słowa naukowca „Daily Mail”.

Czy możemy się dziwić?

Wyniki są niezwykle ciekawe, bo w dużej mierze pokazują skutki biologicznych reakcji naszego ciała. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że w osiąganiu orgazmu przez kobietę, w dużej mierze uczestniczy też psychika, coś może być na rzeczy. Przyjrzyjmy się chociażby osobom, które od dłuższego już czasu starają się o dziecko. Seks nieraz staje się mniej intymny, zmysłowy, daleko odbiega od spontanicznej przyjemności. W takich warunkach trudno może być kobiecie osiągnąć satysfakcję w łóżku. Może warto w takiej sytuacji zadbać bardziej o siebie i przyjemność, która może stać się podstawą jeszcze większego szczęścia?

Warto też pamiętać, jak kobiecy orgazm bywa zmienny. Nawet wiek pierwszego takiego przeżycia może się bardzo różnić – niektóre dziewczyny poznają go jeszcze przed dojrzewaniem, inne w późnej dorosłości. Co więcej, być może nawet 9 proc. kobiet nie będzie zdolna przeżyć orgazmu przez całe swoje życie – o czym więcej pisaliśmy w naszym portalu [TUTAJ].

Źródło: Daily Mail

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".