fbpx
Przejdź do treści

Kate Middleton szczerze o ciąży i hipnoporodzie

Kate Middleton o ciąży i hipnoporodzie
Fot: Maciej Gillert / 123RF

Kate Middleton, księżna Cambridge, matka trójki dzieci, w lutym 2020 po raz pierwszy udzieliła wywiadu Giovannie Fletcher, autorce popularnego w Wielkiej Brytanii podcastu ”Szczęśliwa mama, szczęśliwe dziecko.”

Księżna o hipnoporodzie

Księżna, która niezbyt często opowiada o szczegółach swojego prywatnego życia, zdecydowała się uchylić rąbka tajemnicy. Podczas 30-minutowej rozmowy z Giovanną, Kate zwierzyła się z trudnych doświadczeń w ciąży. Jak się okazało, za każdym razem zmagała się z niepowściągliwymi wymiotami i nudnościami. Złe samopoczucie utrudniało jej funkcjonowanie, dlatego też zdecydowała się na hipnoporód – metodę opartą na korzystaniu z technik hipnotycznej relaksacji w czasie narodzin dziecka. Dzięki niej kobieta doświadcza głębokiej relaksacji, wyzbywa się strachu i lęku.

„Byłam naprawdę chora, nie jadłam rzeczy, które powinnam jeść, ale organizm wciąż był w stanie odebrać całą dobroć mojemu ciału i wyhodować nowe życie, które moim zdaniem jest fascynujące. To dzięki hipnotycznej relaksacji naprawdę zdałam sobie sprawę z siły umysłu nad ciałem, ponieważ musiałam spróbować wszystkiego, aby przez to przejść” – wyznała Kate.

 „Polubiłam porody, bo wiedziałam, że po nich moje ciążowe dolegliwości się skończą” – dodała.

Kate przyznała, że William nie był zbytnio zaangażowany w przygotowania do hipnoporodu. „Są pewne poziomy wtajemniczenia… Nie powiem, że William stał tam, intonując do mnie czułe słówka. Nawet go o to nie pytałam, chciałam zrobić to dla siebie” – powiedziała księżna.  

Podczas rozmowy, żona Williama wspomniała również moment opuszczenia szpitala w Londynie: „To było przerażające. Trzymałam w ręku nowonarodzone dziecko, byłam zupełnie niedoświadczoną mamą, a musiałam wyjść z nim na świat.”

Kate zdecydowała się także podzielić ze słuchaczami, szczegółami ze swojego dzieciństwa, w którym jej zdaniem kluczowa była „jakość relacji.” „Pamiętam to z własnego dzieciństwa. Miałam niesamowitą babcię, która poświęcała nam mnóstwo czasu, bawiąc się z nami” – wyznała.

Matka trójki dzieci, 6-letniego księcia Georga, 4-letniej Charlotte i rocznego Louisa, opowiedziała również o doświadczeniach związanymi z macierzyństwem.

 „Najszczęśliwsza jestem, gdy wszyscy razem bawimy się na dworze” – wyznała Kate.

Giovanny, podczas rozmowy z księżną, nie ukrywała swojego podekscytowania, doceniła jej szczerość, podobnie jak wszyscy słuchacze.

źródło: youtube

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Klaudia Kierzkowska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, miłośniczka podróży, teatru i włoskiej kuchni.