fbpx
Przejdź do treści

Karmienie piersią w rodzicielstwie adopcyjnym. Metody wywołania laktacji

Tyle się mówi o korzyściach przytulania, noszenia w chustach, karmienia piersią. Z radością mogę powiedzieć, że wszystkie te elementy są możliwe do zastosowania w rodzicielstwie adopcyjnym. Także karmienie piersią. Nie jest to takie oczywiste, nie jest też konieczne ani jedynie słuszne. Najważniejsze, że jest możliwe i wartościowe.

Karmienie piersią nazywane jest karmieniem naturalnym. Stąd już prosta droga do wykluczenia matek adopcyjnych, które nie rodziły naturalnie. A jednak wiarygodne źródła oraz doświadczenie wielu adopcyjnych matek jednoznacznie wskazuje, że karmienie piersią dziecka, którego się nie urodziło, jest możliwe. Zalety są tak duże, że warto przynajmniej rozważyć taką możliwość. Niestety ani szkolenia w ośrodkach adopcyjnych, ani powszechnie dostępna wiedza nie wskazują matkom adopcyjnym tego kierunku.

Najważniejsza jest więź

Karmienie piersią można sprowadzić do dwóch największych korzyści: odżywczej i więziotwórczej. Nie będę się koncentrować na korzyściach związanych z odżywianiem dziecka, gdyż są one oczywiste.

Dostęp dla posiadaczy Konta Premium

Kup Konto Premium

Ten artykuł był opublikowany w jednym z naszych magazynów Chcemy Być Rodzicami. Aby zobaczyć materiał wykup Konto Premium.
Autor

Magdalena Modlibowska

Autorka książek „Odczarować adopcję” i „Księga Adoptowanego Dziecka”, a także wielu artykułów dot. adopcji, , prezeska Fundacji „Po adopcji”, wiceprezeska Stowarzyszenia „Dobrze Urodzeni”. Prywatnie mama trójki dzieci.