fbpx
Przejdź do treści

Kampania społeczna „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”

Jak zawsze jesteśmy na bieżąco, kiedy dzieje się coś ważnego. Tym razem przypominamy o zbliżającym się Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją. Z tej okazji Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji zaprasza na organizowane przez siebie wydarzenia.

23 lutego 2016 r. w Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją rusza druga edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.

Kampania składa się z następujących elementów:

konferencja prasowa 23 lutego 2016 r. o godz. 12.00 na Uniwersytecie SWPS w Warszawie (ul. Chodakowska 19/31, sala S305, 3 piętro, południowe skrzydło, czyli lewe od wejścia w holu głównym) z udziałem ambasadorów kampanii, Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich, psychologów i psychiatrów dziecięcych. Wstęp wolny.

bezpłatne, otwarte warsztaty i wykłady na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, m.in.:

  • 23 lutego wykład o godz. 17.00 pt. „Dół czy depresja?” poprowadzi Michał Pozdał – trener młodzieży, wykładowca Uniwersytetu SWPS 
  • 23 lutego warsztaty  o godz. 18.30 pt. „Depresja u dzieci i młodzieży” poprowadzi Aleksandra Brzezińska – psycholog, psychoterapeuta Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Uniwersytecie SWPS. 
  • 23 lutego warsztaty  o godz. 18.30 pt. „Depresja nastolatka w kontekście rodzinnym” poprowadzi Monika Kiełtyka–Czech – psycholog, psychoterapeutka związana z Poradnią Psychologiczno–Pedagogiczną w Warszawie i Warszawskim Instytutem Psychoterapii.

– strona internetowa www.twarzedepresji.pl, na której znajdują się informacje o depresji, a także wszystkie materiały przygotowane do bezpłatnego wykorzystania przez media (tu znajdują się również podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które nas wspierają).

– 24 lutego od 17.30 do 20.30  – bezpłatne warsztaty dla rodziców pt. „Depresja nastolatka w kontekście rodzinnym”; prowadzenie: Monika Kiełtyka–Czech – psycholog, psychoterapeutka związana z Poradnią Psychologiczno–Pedagogiczną w Warszawie i Warszawskim Instytutem Psychoterapii. Zapisy na warsztaty w Centrum Psychoterapii BEN: ul. Czeczota 14, Warszawa, tel. 22 844 19 00 lub 507 123 243.

od 22 do 26 lutego zapewnione 10 godzin bezpłatnych konsultacji dla pacjentów u lekarzy różnych specjalności. Zapisy w Centrum Psychoterapii BEN: ul. Czeczota 14, Warszawa, tel. 22 844 19 00 lub 507 123 243 (decyduje kolejność zgłoszeń do wyczerpania puli).

Organizatorami kampanii są: Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych oraz Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji.

Patronami honorowymi są: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.

Ponadto patronami są: Uniwersytet SWPS, Wydawnictwo Świat Książki i firma AMS.

Paulina Piziorska

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.